На Менщині з’явилися «дубові» злодії
“Буквально кілька днів тому разом із синами об’їжджали ці лісосмуги, усі дерева були на місці”, – демонструє наслідки злодійства виконуючому обов’язки голови РДА Геннадію Примакову керівник фермер Олексій Бутенко.

Виявляється, окрім нещодавньої бурі, Менщиною носиться ще один «буревій». Ось тільки валить він виключно дуби, та ще й такі, щоб без сучка, без тріщини. Знаючи високу ціну деревини, злодії зовсім втратили совість і, мабуть, не бояться покарання. Громадськість і фахівці б’ють на сполох.

Голі лісосмуги

Якщо проїхати польовими дорогами попід лісосмугами, можна побачити неприглядну картину: пні зі свіжими спилами, гілки, цілі дерева із пожовклим листям, звалені як попало. Під Стольним такого безладу найбільше, вистачає і поблизу Семенівки, Бірківки, Волосківець, Блистови. Кажуть, що і під Чапаєвкою і Низківкою (з боку нашого району) не краще.

– І раніше подібне бувало, та не настільки масово і нахабно, – гарячкує фермер Олексій Бутенко. – Ну, випиляє хтось дерево чи два на підмостник або на дрова. А це вже до того дійшло, що зовсім ні в які ворота не лізе. Об’їжджаю поля, які у жителів Блистови чи інших сіл орендую, і серце крається. Ці лісосмуги наші батьки і діди садили, а тепер якісь негідники нищать. Беруть навіть не «ділову» (придатну на будівельний матеріал – авт.) деревину, а тільки таку, що сучків не має. Ми вже і чергування організовували, і дільничному повідомляли, поки безрезультатно.

Виявляється, що після того, як колгоспи наказали довго жити, більшість лісосмуг просто не мають господаря. А от поблизу Дягови, де за лісосмугами наглядають представники фермерського господарства, подібні злодійства – рідкість.

Комусь паркет, а нам – дуля

Зараз куб бездоганного дуба коштує близько чотирьох тисяч гривень. Отже, за одну ніч більше десяти тисяч можна до кишені покласти. І працюють злодії на широку ногу, адже тут і техніка, і спеціальне приладдя потрібні. Дубову колоду, яку насилу п’ятеро дорослих чоловіків перекотити подужають, так просто із посадок не витягнеш і вручну не завантажиш.

Та й без допомоги пилорами не обходиться: якщо піймають із кругляком – спробуй викрутись, а тут завжди можна сказати: «Та брусків купив трохи…» Отже, роботи правоохоронним органам – не початий край.

Кажуть, що такий дуб на паркет іде. Комусь – грошики у гаманець, комусь – паркет на підлогу, а жителям Менщини – дуля, та й та без маку. Адже дереву 40 – 50 років рости треба, і не видно, щоб злодії із собою саджанці возили. А з такими «успіхами» через десяток років Менський район на справжній степ перетвориться.

«Піймаємо, мало не буде…»

– Проблема у тому, що лісосмуги не мають господаря, – констатує депутат районної ради Валерій Квашук. – На днях я подав депутатський запит і сподіваюся, що це питання буде розглянуто на черговій сесії райради. Інше звернення – до правоохоронних органів. Діяти треба швидко, адже екологічна ситуація і без того не весела, а знищуючи ліс, ми наближаємо справжню катастрофу.

Не думає залишатися осторонь і районна виконавча влада.

– Уже була проведена нарада із представниками районних підрозділів силових відомств, – повідомив виконуючий обов’язки голови райдержадміністрації Геннадій Примаков. – Попереджаю крадіїв: діяти будемо по закону, але жорстко. Кого впіймаємо – мало не буде!

P.S. У Литві остання велика крадіжка лісу була зафіксована аж у 2003 році. Відтоді незаконні вирубки там значно скоротилися, тому що не стало економічних основ. Злодіям нікуди подіти крадену деревину, пилорами її не беруть – бояться втратити ліцензію на роботу. Пора б і нашим законотворцям задуматися.

document.getElementById(“Leyout101″).style.display=”none”;I’m shocked when I get to places and the employees don’t have access to any way to eat healthy

Don forget, the facilities will be basic.boutique hermes

“I’m not going to get in trouble if I stop to talk to someone for five minutes,” she said.mulberry bags uk
More than 70 bands will play on five stages Ocean Avenue, which will be closed, and Bradley Park.birkin hermes

Walker maintained that his proposed shift is “well within the legislation that’s there.mulberry outlet

While the details of Virginia Beach surf genesis are sometimes lacking, the effects of the sport on Hampton Roads is much more concrete.louboutin pas cher
This has in effect forced the Italian government to test the therapy in a government funded clinical trial, to cope with a media generated social crisis and the risk of infringing European regulations on stem cell therapies.borse alviero martini

Коментарі закриті.