Заступник голови райдержадміністрації Микола Петрушенко 5 липня провів засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії при Менській районній державній адміністрації.

Члени комісії заслухали інформацію в.о. начальника управління Держпродспоживслужби в Менському районі Олександра Белашка про встановлення захворювання на африканську чуму свиней в селі Хибалівка Куликівського району та про визначення зоною захисту територію в радіусі 5 км від осередку захворювання. Також він повідомив, що Державною надзвичайною протиепізоотичною комісією при Чернігівській облдержадміністрації від 01.07.2016 року №1 визначено зоною нагляду наступні території населених пунктів Менського району:

Локнистенської с/р. (с.Локнисте, с.Гусавка, с.Гориця),

Стольненської с/р. (с.Стольне, с.Чорногорці, с.Лазарівка, с.Дмитрівка),

Семенівської с/р. (с.Семенівка), Бірківської с/р. (с.Бірківка),

Ушнянської с/р. (с.Ушня, с.Дібрівка),

Блистівської с/р. (с.Блистова, с.Дерепівка),

Миколаївської с/р. (с. Миколаївка, с.Подин, с.Мощне, с.Мурівка, с.Домниця, с.Гребля).

У підсумку розгляду даного питання з метою недопущення розповсюдження збудника африканської чуми свиней на території Менського району комісія затвердила ряд термінових заходів.

Крім того, було розглянуто питання про оздоровлення ВРХ приватного сектору від туберкульозу та недопущення виникнення лейкозу ВРХ в господарствах населення.

 

Також Олександр Белашко повідомив про виділення позитивно реагуючої великої рогатої худоби приватного сектору району на лейкоз ( с.Камянка, с.Локнисте, с.Ушня) та туберкульоз (с.Стольне – 2 голови, м.Мена – 2 голови). Працівниками держветслужби вручені приписи власникам реагуючих тварин, молокоприймальникам та головам відповідних сільських рад про заборону випасу тварин в загальних стадах та реалізацію молока від хворих тварин.
Заступник головного лікаря по медичній роботі КЗОЗ «Менська центральна районна лікарня» Салій В.А. повідомив про відсутність вакцини проти сказу для лікування людей, при загостреній ситуації в районі. В червні 2016 року зареєстровано 3 випадки появ підозрілих в захворюванні на сказ лисиць в місті Мена, а також в селах: Киселівці, Величківці, Майському, смт. Березна. Не вирішеним залишається питання знешкодження диких тварин в населених пунктах.
В ході обговорення надзвичайна протиепізоотична комісія при Менській районній державній адміністрації вирішила:

1. З метою недопущення розповсюдження збудника африканської чуми свиней у визначеній рішенням ДНПК при Чернігівській облдержадміністрації від 01.07.2016 року №1 зоні нагляду необхідно провести наступні заходи:
– до 15.07.2016 року провести облік всього поголів’я свиней у господарствах всіх форм власності ( головам сільських рад) та диких свиней з наступним посиленим спостереженням за ними (користувачам мисливських угідь);
– зобов’язати голів Локнистенської, Блистівської, Миколаївської сільських рад повідомляти державну службу ветеринарної медицини про випадки масової загибелі свиней у населення, у зв’язку з відсутністю ветеринарних спеціалістів, які б проживали на територіях населених пунктів вказаних рад;
– на торгівельних майданчиках населених пунктів зони нагляду заборонити торгівлю живими свинями, м’ясом з них й іншими продуктами свинарства ( органам місцевого самоврядування разом з працівниками районного відділу національної поліції ГУНП в Чернігівській області);
– провести знищення бродячих котів і собак гуманними методами, рекомендувати керівникам господарств та громадянам провести дератизацію на фермах та приватних ділянках ( органам місцевого самоврядування); провести відстріл бродячих котів і собак та інших, визначених шкідливими для мисливського господарства тварин, у мисливських угіддях відповідно до вимог закону (працівники
єгерської служби користувачів мисливських угідь і мисливців);
– провести обов’язкове щеплення всього поголів’я свиней проти класичної чуми( державній службі ветеринарної медицини);
– ніякі інші домашні тварини не можуть завозитись у господарства різних форм власності або вивозитися з них протягом перших семи днів після створення зони без дозволу управління Держпродспоживслужби в районі;
– заборонити вивіз свиней з господарств, у яких вони утримуються, протягом як мінімум 30 днів після завершення в інфікованих господарствах попередньої очистки, дезінфекції та за необхідності дезинсекції і далі згідно інструкції.
Термін: невідкладно
2.Вивезення або ввезення із визначеної зони нагляду домашніх тварин, в тому числі свиней, проводити виключно з дозволу керівника Держпродспоживслужби району.
Керівникам господарств всіх форм власності, в.о. начальнику управління Держпродспоживслужби в районі
Термін – постійно
3. Забезпечити безумовне виконання Комплексної програми спільних оперативних дій у разі виникнення підозри та підтвердження діагнозу на африканську чуму свиней в Менському районі, затвердженої проколом засідання НПК при РДА №13 від 30.07.2013 року та Інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 05.03.2014року №81, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 21 березня 2014року за №363/25140.
Управлінню Держпродспоживслужби в Менському районі, Менському районному відділу ДНСН України в Чернігівській області, районному відділу поліції національної поліції ГУНП в Чернігівській області, користувачам мисливських угідь, керівникам свиногосподарств та іншим задіяним службам і організаціям
Термін: невідкладно, постійно
4.Забезпечити належний дієвий контроль за місцями торгівлі та обігом у т.ч. переміщенням живих свиней та продукції з них на території району. Не допускати переміщення живих тварин без ветеринарних документів. Посилити контроль за видачею відповідних ветеринарних документів.
Районному відділу національної поліції ГУНП Чернігівській області, управлінню Держпродспоживслужби з структурними підрозділами в районі, райспоживспілці, керівникам ринків
Термін: постійно
5. Заборонити подвірний забій свиней з подальшою реалізацією продуктів забою на територіях сільських рад, які входять в зону нагляду.
НПК при Менській районній державній адміністрації
Термін: невідкладно
6. Вжити дієвих заходів щодо припинення функціонування стихійних ринків та інших невстановлених місць торгівлі та реалізації живих тварин та сировини з них.

Районному відділу національної поліції ГУНП
в Чернігівській області, органам місцевого самоврядування
Термін: негайно

7.Вжити заходів для забезпечення «закритого» режиму роботи свиногосподарств
всіх форм власності, обладнання і підтримання в належному стані
худобомогильників та біотермічних ям.
Керівникам свиногосподарств
Термін: невідкладно
8. Забезпечити проведення широкої роз’яснювальної роботи серед населення та власників тварин про небезпеку африканської чуми свиней та заходи біозахисту на підприємствах, діяльність яких пов’язана з обігом свиней та у особистих селянських господарствах. Підготувати відповідні матеріали для розміщення у місцевих ЗМІ.
Управління Держпродспоживслужби в Менському районі
Термін – терміново, постійно
9. Забезпечити проведення щоденного обстеження територій лісових та мисливських угідь з метою виявлення трупів та залишків загиблих диких свиней з подальшим негайним повідомленням органів місцевого самоврядування, державної ветеринарної служби району, районного відділу ДСНС для вжиття відповідних заходів. Інформацію з даного питання надавати до державної служби ветеринарної медицини.
Працівникам лісових господарств
ДП «Менарайагролісництво»,
ДП «Чернігівське лісове господарство» Березнянське лісництво
РО УТМР, ТОВ «ПВХ-Пласт»
Термін – щоденно
10. Забезпечити виконання п.16 протоколу засідання ДНПК при Чернігівській ОДА № 11 від 29.10.2015року щодо проведення депопуляції дикого кабана на території області.
РО УТМР, ТОВ «ПВХ-Пласт»
Термін – невідкладно, постійно
11. Відстріляних під час заходу в зоні депопуляції диких кабанів знищувати шляхом спалювання. Спалювання забезпечують представники ДСНС з представниками органів місцевого самоврядування, у присутності представників служби державної екологічної інспекції, національної поліції, державної служби ветеринарної медицини, користувачів мисливських угідь.
НПК при райдержадміністрації,
користувачам мисливських угідь,
Державній службі ветеринарної медицини району,
Державній екологічній інспекції,
Районному відділу національної поліції
Термін: на період проведення депопуляції
12. Не допускати випасання в загальних гуртах великої рогатої худоби приватного сектору, у якої встановлено позитивну реакцію на внутрішньо шкірне введення туберкуліну та тварин реагуючих позитивно по РІД на лейкоз.
Управління Держпродспоживслужби в Менському районі
Органи місцевого самоврядування
Термін:постійно
13. Менській райдержадміністрації розглянути питання щодо виділення коштів з резервного фонду районного бюджету на придбання сіткомету для відлову диких та
безпритульних тварин.
14. Скласти списки мисливців по міській, селищним та кожній сільській радам, передати їх в районний відділ національної поліції ГУНП в Чернігівській області для надання їм дозволу на відстріл диких тварин на територіях населених пунктів.
РО УТМР, ТОВ «ПВХ-Пласт»
Термін – до 15.07.2016 року

15. Контроль за виконанням даного протокольного рішення покласти на управління Держпродспоживслужби в Менському районі

Коментарі закриті.