На Менщині збереглося вісім колишніх ПСО
Березнянські пожежники

Пожежно-сторожова охорона (ПСО) була колись практично у кожному селі. Деякі команди мали «кінно-бочкове» озброєння, але більшість могли похизуватися спеціальними автомобілями. Зникли колгоспи, сільради часто ледве зводять кінці з кінцями, зносилася техніка – сільські «пожарки» почали зникати. А поки менські вогнеборці до Блистови чи Ленінівки доїдуть…

Без води – нікуди

– Місцеві пожежні команди (МПК) та місцева пожежна охорона (МПО) надають нам значну допомогу, – розповідає начальник 10-ї державної пожежно-рятувальної частини Олег Омельяненко. – Район виїзду досить великий, до деяких сіл від райцентру добрі півсотні кілометрів буде. А сільські пожежні і вогню не дадуть розгулятися, а найголовніше – води підвезуть.

Звісно, якщо через кожні 5 –10 хвилин (а саме на стільки вистачає води в цистерні основного пожежного автомобіля) переривати гасіння та їхати по воду, то врятувати будівлю немає ніякого шансу.

– Березнянська МПК взагалі діє як повноцінний пожежний підрозділ, – продовжує Олег Васильович. – Раніше це й була професійна пожежна частина №33, та й зараз хлопці не втратили професійних навичок. Березнянські та локнистенські пожежні надійно перекривають віддалену третину району.

Не дивно, що торік на рахунку Березнянської МПК найбільше виїздів – 26, п’ять – у Локнистого, по шість у МПО Бірківки і Семенівки. Та й інші недаром хліб їли.

Виділили 680 тисяч

Не все гаразд у сільських та селищних вогнеборців: старенькі техніка та обладнання, часто відсутність спецодягу, проблеми з пальним та фінансами. Але намагаються виживати, щоб захистити земляків від вогняної стихії.

Частина коштів з районного бюджету надходить, частину фінансують місцеві сільради та громади навколишніх сіл, що своєї пожежної охорони не мають. І люди добровільні внески роблять.

На цей рік у районному бюджеті на утримання МПК та ПСО запланована 681 тисяча гривень. На Березну – 355 тисяч (з них майже 150 тисяч повинні спільно виділити громади Бігача, Ленінівки, Синявки, Городища і Волосківець), 92 тисячі – для Макошине (з них 50 тисяч від Жовтневого), 57 тисяч для Семенівської МПО зберуть Семенівка разом зі Стольним, 100 тисяч надійде пожежним з Бірківки (місцева сільрада і Блистівська). Сім тисяч гривень заплановано для вогнеборців Дягови, 15 – для Кукович, а для Локнистого – аж 102 тисячі.

Із села – в «зону»

Є складності і не тільки фінансового характеру.

– На сьогодні найгірший стан місцевої пожежної охорони у Миколаєвці, – повідомив перший заступник голови РДА Володимир Василенко. – Тут склалася патова ситуація. Пожежна машина, яка раніше належала радгоспу, знаходиться у фонді Держмайна. Перевести її у комунальну власність практично нереально, а фінансувати державну власність за рахунок місцевого бюджету заборонено.

Райдержадміністрація намагається знайти вихід. Проводяться перемовини з керівництвом Домницького виправного закладу про можливість передачі їм пожежної техніки із збереженням району виїзду.

Цього року утричі збільшено фінансування для Куковицької МПО, розглядається можливість відновлення пожежної охорони у Ленінівці або Бігачі.

infografika

Коментарі закриті.