На Менщині утопилися п’ятеро чоловікЛіто у розпалі, усім хочеться поплавати. Та не всім вдається випливти. Так, за другий квартал поточного року на водоймах району загинуло п’ятеро осіб.

– Основними причинами загибелі є порушення правил поведінки на воді, купання після випивки, екстремальні розваги тощо, – пояснює начальник 10-ї ДПРЧ Олег Омельяненко. – У квітні під час ловлі риби з човна у затоці Десни загинув 32-річний менянин. Червневі трагічні випадки сталися на Снові, Десні та річці Мена в урочищі Остреч. А ось зовсім недавно під час купання у річці Снов поблизу Бігача потонув 18-літній юнак.

Рятувальники нагадують, що найсприятливішою для купання є безвітряна сонячна погода з температурою повітря 22 градуси та води – не менше 18 градусів. Найкращий час – ранок або вечір, коли сонце гріє, але немає небезпеки перегрівання.

Після тривалого перебування на сонці не можна пірнати у воду з розбігу. Адже різка зміна температури дуже небезпечна для людського організму, особливо для людей з хворим серцем. Плавати у воді треба не довше 20 хвилин.

– Щоб не трапилося трагедії, потрібно дотримуватися хоча б елементарних правил поведінки на воді, – наголошує Олег Васильович. – Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина та досліджене дно. Категорично забороняється купатися у нетверезому стані, залишати без нагляду дітей, використовувати для плавання автомобільні камери чи несправні човни, проводити у воді грубі ігри з примусовим зануренням під воду.

Коментарі закриті.