пожежаСума цьогорічних збитків – 600 тисяч гривень,‭ ‬судячи з усього,‭ ‬не остаточна‭ ‬– дані станом на кінець жовтня.‭ ‬

Відпалахкотіли літні заграви сухої трави,‭ ‬але із зниженням температури пожежна небезпека не понизилась.‭ ‬Інколи навіть навпаки:‭ ‬масове використання електрообігрівачів,‭ ‬печей та груб‭ ‬збільшує ризики.‭ ‬Безвідповідальне‭ ‬ставлення та безпечність господарів часто призводять до сумних наслідків.

Горимо
З початку року у нашому районі зафіксовано‭ ‬51‭ ‬пожежу.‭ ‬Вогняна стихія знищила та пошкодила‭ ‬35‭ ‬будівель і споруд,‭ ‬шість‭ ‬одиниць автотехніки.‭ ‬Та найбільша трагедія‭ ‬– загибель на пожежах двох людей.

Часто причиною лиха стає необережне поводження з вогнем:‭ ‬кинутий недопалок,‭ ‬залишене без нагляду багаття‭ ‬тощо.‭ ‬Левова частина щорічних пожеж в Україні,‭ ‬і у нашому районі зокрема,‭ ‬викликана несправними електромережами і приладами,‭ ‬печами та грубами.

–‬ Дехто зараз відмовляється від сучасних котлів і повертається до пічного опалення,‭ ‬– констатує головний інспектор‭ ‬райвідділу УДСНС в Чернігівській області Дмитро Гречуха.‭ ‬– І добре,‭ ‬коли піч справна.‭ ‬Лише у жовтні‭ – ‬листопаді сталося‭ ‬19‭ ‬пожеж,‭ ‬причини більшості з них‭ ‬– несправні опалювальні прилади.

Хати без даху
Уранці‭ ‬21‭ ‬жовтня пожежа‭ ‬спалахнула у триквартирному будинку по вулиці Вокзальній у Мені.‭ ‬Вогонь пошкодив горище та перекриття,‭ ‬причина‭ ‬– тріщини у стояку груби.

У Прогресі‭ ‬через порушення правил експлуатації опалювального котла не тільки було пошкоджено приміщення котельні,‭ ‬а ще й дев’ятирічний онук господаря отримав‭ ‬опіки ноги та потрапив на лікування до хірургічного відділення ЦРЛ.

Наприкінці місяця вогняне лихо відвідало Городище‭ ‬двічі поспіль:‭ ‬27‭ ‬і‭ ‬28‭ ‬жовтня горіли житлові будинки.‭ ‬І якщо у першому випадку обійшлося лише пошкодженою стіною та деякими домашніми речами,‭ ‬то‭ ‬в іншому‭ ‬– вогонь повністю знищив покрівлю.‭ ‬Ймовірні причини біди‭ ‬– порушення правил пожежної безпеки при експлуатації печей.
Залишився без даху‭ ‬й будинок у Гусавці.‭ ‬Тут вогонь розгулявся‭ ‬28‭ ‬жовтня внаслідок несправності‭ ‬печі.

Хто і чим гасить‭?
Слава Богу,‭ ‬на Менщині боротися з пожежами ще є кому.‭ ‬У райцентрі‭ –‬ 10‭ ‬державна пожежно-рятувальна частина,‭ ‬у Березні і Макошине‭ ‬– місцеві пожежні команди.‭ ‬Тут і з особовим складом,‭ ‬і з фінансуванням,‭ ‬і зі спеціальним одягом та обладнанням більш-менш непогано.‭ ‬Хоча забезпечення пальним і у них не ідеальне.‭ ‬Пожежна техніка,‭ ‬хоча і вся на ходу,‭ ‬та вже солідного віку‭ ‬– 80‭ – ‬90-х років минулого століття‭ ‬випуску.

По селах ситуація складніша.‭ ‬Минули часи,‭ ‬коли мало не в кожному населеному пункті була своя пожежно-сторожова охорона з автомобілем чи хоча б із‭ «‬кінно-діжковим ходом‭»‬.‭ ‬Зараз на допомогу можуть виїхати лише пожежники Дягови,‭ ‬Кукович,‭ ‬Семенівки,‭ ‬Локнистого,‭ ‬Миколаївки та Бірківки‭ (‬якщо бути чесними,‭ ‬то у деяких районах області і стільки не залишилося‭)‬.‭ ‬Сусідні сільради перераховують їм певні кошти,‭ ‬щоб підтримати‭ «‬на плаву‭»‬.‭ ‬З пальним у сільських вогнеборців‭ ‬сутужно,‭ ‬спецодягу практично немає,‭ ‬часто чергує лише одна людина.
Наскільки відомо редакції,‭ ‬справну техніку зберегли і у Блистові,‭ ‬Волосківцях,‭ ‬Киселівці,‭ ‬Сахнівці,‭ ‬Ушні,‭ ‬але там‭ ‬постійного чергування‭ ‬нема.
Зараз на Менщині відбувається процес територіального реформування,‭ ‬громади об’єднуються.‭ ‬То,‭ ‬можливо,‭ ‬питання збереження і підтримки сільських і селищних вогнеборців потрібно також занести до списку першочергових‭? ‬Бо,‭ ‬як каже народна мудрість:‭ «‬Вода призьбу підмиває,‭ ‬а вогонь і стін не‭ ‬залишає‭»‬.

Коментарі закриті.