На Менщині кількість ліквідаторів зменшилася на чверть
Голова районної організації Всеукраїнського національного фонду допомоги інвалідам-чорнобильцям Валентин Зимницький (ліворуч) та учасник ліквідації наслідків катастрофи Віталій Бабич.
Сьогодні минає 27 років, як вибухом був зруйнований четвертий енергоблок Чорнобильської атомної електростанції. Тієї весни 1986 року на шляху невидимої смерті стали прості люди. Зборовши радіацію, вони і зараз воюють з хворобами та бюрократією…

Наразі у Менському районі живуть 518 осіб, що постраждали від аварії на Чорнобильській АЕС. З них 109 дітей, 82 інваліди.

Безпосередніх учасників ліквідації аварії залишилося 322 чоловіки. З 1986 року померло 136 ліквідаторів, лише з початку цього року – троє.

– За минулий рік постраждалим від аварії виплачено 775 тисяч гривень допомоги та компенсацій, – повідомила “Нашому слову” завідувач сектору з питань постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС управління праці та соціального захисту населення Менської РДА Галина Носилевська. – Відшкодовано за надану додаткову відпустку 60 тисяч гривень, компенсація вартості продуктів харчування склала 646 тисяч. За шкоду заподіяну здоров’ю та для допомоги на оздоровлення виділено 35 тисяч, для компенсації сім’ям з дітьми та видатків на харчування дітей – 29 тисяч гривень.

Також з обласного бюджету на медичне забезпечення та пільгове зубопротезування в 2012 році перерахували 30 тисяч гривень. Оздоровлено по безкоштовних путівках минулого року 46 постраждалих, з яких 18 дітей.

– Нам залишається тільки сподіватися, – сказав один з ліквідаторів-менян, що попрохав не називати його прізвища. – Усі проблеми, ми розуміємо, швидко не вирішити. Але ж хочеться, щоби до чорнобильців хоча б ставилися з повагою.

Коментарі закриті.