Сергій Будзішевський з племінником Олександром

Щоб обробити шість гектарів картоплі, потрібно вкласти 20 тисяч гривень. Заробити, якщо на техніку не витрачати, можна — 50.

Родина Будзішевських з Березни Менського району живе у крайній хаті. Батьківській. Двоповерховий будинок оббитий сайдингом. Чоловік Віталій господарює вдома. Дружина Любов працює у Чернігові у райлікарні, добу через три. 10-річний Саша і 5-річна Ліля граються надворі.
— І дня немає без роботи, — каже Віталій. — Дружина їде зранку і повертається вранці. Ось, поки її немає, яєчню собі і дітям приготував. Тоді картопля чекає. У нашої родини шість гектарів землі. Садимо і картоплю, і пшеницю. Усе, що можна продати. Допомагає вся родина. Є трактор.

У цьому році, кажуть, у людей врожай не дуже. А у нас у минулому поганий був, у цьому кращий. Зараз у центр села приїжджають заготівельники, приймають велику картоплю по 2,50. У минулому році ми возили в Київ. Вигідно було. Мабуть, і тепер повеземо. На картоплі заробляємо мозолі на руках, горба на спині і трохи грошей у кишеню.

—Пішли краще на город розмовляти, міжділом зілля порвемо. Сто гривень плачу, — перебиває брат Сергій Будзішевський. — І картоплі в додачу дам.

Вісник Ч.

Коментарі закриті.