милицияШкільні канікули міліція Чернігівщини використала для проведення ряду профілактичних заходів серед учнівської молоді. Задача правоохоронців – зробити так, аби підлітки під час відпочинку, коли контроль з боку педагогів зменшується, залишалися законослухняними громадянами і не експериментували з алкоголем і наркотиками.

Спеціально для цього й проводиться всеукраїнська операція «Канікули», яка лягла на плечі працівників кримінальної міліції у справах дітей. Серед переліку задач, що мала реалізувати операція – соціальний та правовий захист дітей, профілактика вчинення неповнолітніми адміністративних і кримінальних правопорушень, утягнення їх дорослими в антигромадську діяльність, негативних проявів серед дітей, а також виявлення дітей, що залишилися без догляду дорослих під час зимових шкільних канікул.

З 25 грудня по 12 січня «Канікули» проводилися силами кримінальної міліції у справах дітей, служби у справах дітей Чернігівської обласної державної адміністрації, органів освіти і науки та громадськості.

Міліція спільно з органами місцевого самоврядування проводила рейди, під час яких виявляли дітей, що залишилися без догляду дорослих аби в подальшому їх соціально влаштувати.

Значна увага під час рейдів приділялася перевіркам дотримання вимог законодавства щодо заборони продажу дітям пива, слабоалкогольних, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, споживання їх у громадських місцях. Так, в області до адміністративної відповідальності було притягнуто 17 дорослих, які продали неповнолітнім алкоголь та сигарети, ще 49 за невиконання батьківських обов’язків.

Правоохоронці контролювали як підприємці дотримуються вимог законодавства щодо недопущення перебування неповнолітніх у розважальних закладах після 22-ї години.

Міліціонери склали на 14 підлітків адмінпротоколи за появу в громадському місці в нетверезому стані та на 8 школярів – за куріння.

Протягом відпрацювання кримінальна міліція відвідувала сім’ї, де діти перебувають на профілактичних обліках в органах внутрішніх справ, відвідувала дитячі клуби, гуртки, секції.

Про ефективність вжитих заходів свідчить той факт, що протягом зимніх канікул неповнолітніми не скоєно злочинів та значних правопорушень.

 

СЗГ УМВС України в Чернігівській області

Коментарі закриті.