Батькам, чиї діти навчаються в школі, час від часу доводиться витягувати гаманця. Адже, окрім шкільного одягу, канцелярії та приладдя, потрібно здавати гроші «на клас» та «на школу». Суми різні, все залежить від того, як вирішать батьки на класних або загальношкільних зборах. «Наше слово» дізналося, як менські батьки «підігрівають» навчання своїх дітей.

Нема звіту – нема грошей

– На клас здаю, на школу – ні, – категорично повідомляє мама учениці міської школи імені Т.Г. Шевченка Надія Абдрахімова. – Я не бачу прозорого звіту за використані кошти. Те, що читають на загальних зборах, то не звіт. На мою думку, фінансування з бюджету має вистачати на все. А ще я знаю, що цього року додатково з міськради виділили 100 тисяч гривень на забезпечення навчального процесу у класах фізики, хімії, біології та на інші потреби. Тому у збиранні грошей з батьків сенсу не бачу.

– Я цим займаюсь тому, що з наших батьків ніхто не хоче, а комусь треба, – розповідає член батьківського комітету п’ятого класу школи імені Т.Г.Шевченка Наталія Корх. – Торік гроші збирали кілька разів на клас та один раз на школу. Всього за одну дитину вийшло в рік 360 гривень. Гроші збираю готівкою, за використані кошти звітую на батьківських зборах класу. Здають практично всі батьки.

За словами Наталії, дітей у класі 18, дівчат і хлопців порівну. Святкували випускний, складалися по сто гривень. На свято запрошували аніматорів, купували квіти, торт, на гроші, що залишилися, влаштували дітям поїздку в Бреч.

Улітку робили ремонт у класі, складалися по 50 гривень – купували фарбу, лак, пензлі. Шпалери десь «вибила» класний керівник, тому їх не купували.
Вітали класного керівника з Днем учителя – подарували офісний стілець у клас. Не забувають привітати й з днем народження. Під кінець року залишилося 138 гривень, то купили штучну новорічну ялинку та прикраси у клас.

– Минулого року, коли вітали хлопчиків, їхні батьки складалися по 25 гривень, – продовжує Наталія. – На 8 Березня складатимуться батьки дівчат. Як і торік, збирала по 40 гривень на клас та по 60 гривень – на школу. За «класні» гроші купували табелі та подарунки до Святого Миколая. «Шкільні» передаю у загальношкільний батьківський комітет та повідомляю про тих батьків, які не здали.

Переходимо на «безнал»
На думку Валерія Чауса, голови батьківського комітету п’ятого класу школи імені Т.Г Шевченка, батьки в класі задоволені, бо бачать, куди витрачаються гроші.

– А от по школі виникають питання, – говорить Валерій, – бо якщо раніше в освіті були скрутні часи, батьки це розуміли і допомагали, то зараз видно, що і зар­плати підвищують, і на ремонти з бюджету чималі кошти виділяють. Навіщо ще й з батьків гроші збирати – незрозуміло.

Голова загальношкільного батьківського комітету школи імені Т.Г. Шевченка Сергій Мурований розповів, що зібрані кошти з цього року перенаправлять з ремонтів на забезпечення навчального процесу. На його думку, школі без допомоги батьків не обійтися.

– На загальношкільних зборах я звітував, розповів батькам, куди були витрачені гроші, – повідомляє Сергій Григорович.– Яка саме допомога потрібна цього року – будемо питати безпосередньо у вчителів, а не у керівництва школи. Також відмовимося від готівки, а запровадимо безготівковий рахунок, щоб доступ до цих грошей мав лише бухгалтер.

Підмазати та підфарбувати
Як повідомив директор школи імені Т.Г. Шевченка Василь Дмитренко, батьківська допомога невелика, її вистачає на фарбу та деякі дрібні поточні витрати. Суму назвати не може, бо у справи батьківського комітету не втручається.

– Наприклад, нещодавно в столовій електрокип’ятильники згоріли, – каже Василь Петрович, – то батьківський комітет допоміг. Десь цементом підмазати, десь підфарбувати треба. Особисто я вдячний батькам за підтримку. У відділі освіти нас не питають, що потрібно, а дають, що можуть. Наприклад, по 20 банок фарби щороку.

– До батьківських грошей ні директор, ні відділ освіти стосунку не мають, – запевняє начальник відділу освіти РДА Віктор Ємець. – Батьки самі складаються, самі й розпоряджаються. Якщо виникає якась потреба, школа надсилає лист-запит на відділ освіти. У найближчих планах – продовження масштабних ремонтів та осучаснення шкіл як у Мені, так і по району.

Коментарі закриті.