На Чернігівщині знайшли село довгожителівНайстаршій жительці 104 роки, ще трьом її подругам за 100, і ще три бабусі от-от відсвяткують віковий ювілей, повідомляє ТСН.

Журналісти розшукали на мапі України село, де представниці жіночої статі живуть незвичайно довго. Своїх чоловіків усі вони пережили. Кавалери тут значно молодші – найстаршому в селі – 83 роки.

Ворожка напророчила Олені Штурмах, що житиме вона 106 років. Чи багато ще лишилося, намагається порахувати.

“З 12-го року я. А ну, скажіть, порахуйте, скільки мені років”, – питає бабуся Олена Щтурмах.

Під подушкою у неї цілий скарб – з кілограм цукерок. Без солодкого не може й дня, розповідають її доглядальниці. І додають: прожила бабуся так довго, бо льодяники почала їсти вже після ста. Ще у 95 – поралася на городі від світання до смеркання. Після 100 стало важкувато дійти до столу.

Її подруга Уляна Савицька 100 років відзначила в листопаді. Відтоді надвір більше не виходить. А доти за день вона встигала оббігати кілька сіл, каже її доглядальниця. І до морозів ходила боса. Може, в тому її секрет довголіття.

“Чоботи чи валянки вона ніколи не одягала. Панчохи натягнула і пішла”, – розповідає доглядальниця.

Бабуся Агафія охочим дожити до 100 радить не злитися і не заздрити. У грудні їй минуло 102, а наче й не жила зовсім. За роботою ніяк не вистачало часу на себе. Тепер його вдосталь – і поспівати, і почитати вірші.

102 – не межа. У цьому ми переконуємося на наступному подвір’ї. Олександрі Горлач вже 104, а вона ще потихеньку, тримаючись за стілець, ходить по хаті. Міряє тиск, але не тому, що недобре почувається, а щоб усім клас показати. 135 на 80.

У чому сила слабкої статі, Олександра Горлач не збагне. Вона пережила і війну, і голод, і скруту. А в самої ще зубів повен рот, навіть більше, ніж у дочки.

От тільки серед рекордсменок – переважно жінки. Тому запрошують до Гайворону чоловіків, щоб встановити новий віковий рекорд вже для сильної статі.

Коментарі закриті.