зарплата в конвертахСеред порушень трудового законодавства, які допускають роботодавці Чернігівщини, найпоширенішими залишаються зарплати «у конвертах» і нелегальне використання праці людей, пише Чернігівський Монітор.

Фахівцями Головного управління Міндоходів у Чернігівській області постійно проводиться робота щодо попередження використання неоформленої найманої праці у суб’єктів господарювання, які мають ризики і потребують додаткових трудових ресурсів. Це, зокрема, перевірочний аналіз податкової звітності, порівняння обсягів виручки, видів діяльності платників податків. Опрацьовується інформація, що надходить від інших органів влади.

За рахунок проведення  таких заходів, працівники Головного  управління Міндоходів у Чернігівській  області  протягом січня – серпня  посприяли  офіційному оформленню трудових відносин 2176 найманих працівників, до державної реєстрації залучено 636 осіб. Державна казна  додатково поповнилася  більш ніж на 380 тис. грн.

Найбільше незареєстрованих найманих працівників легалізовано в галузі торгівлі – 1135 осіб та в сфері автоперевезень – 261, в сфері громадського харчування – 149,  лісозаготівлі –  165 та  86 у галузі сільського господарства.

Приміром, у поле зору працівників Ніжинської ОДПІ потрапило одне із місцевих підприємств, що займається переробкою сільгосппродукції, вирощеної на орендованих земельних ділянках. А саме  фахівців  інспекції зацікавило питання  укладання трудових відносин  із  жителями інших областей, залучених до сезонної роботи. Задля перевірки було організовано виїзд  контролюючих органів у складі інспекції охорони праці та  центру зайнятості. Як наслідок,  оформлення  трудового договору відбулося із  62  найманими працівниками. Причому як   приїжджими  так і місцевими жителями.

Коментарі закриті.