Що робити комунальним ЗМІ після роздержавлення? Відповідь проста – вчитися заробляти на гідне майбутнє. Поради та практичний досвід можна отримати, доєднавшись до освітнього проекту «Медіа-менеджмент: від комунальної газети до успішного медіа», що реалізовується ГО «Асоціація регіональних засобів масової інформації» (АРЗМІ) за підтримки американської неурядової організації «Інтерньюс Нетворк. Інк» у рамках програми «Український медійний проект (У-Медіа)».

Презентацію проекту для зацікавлених цільових груп нещодавно провів координатор проекту, голова АРЗМІ Олександр Назаренко. Цей проект передбачає інституційну та професійну підтримку, зокрема редакцій комунальних газет Чернігівської області. Він зорієнтований на практичну допомогу колективам редакцій та журналістам в умовах процесу роздержавлення, що розпочався після ухвалення Верховною Радою Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». У рамках проекту досліджуватиметься контент місцевих ЗМІ, розроблятимуться індивідуальні алгоритми успіху.

«Під час реалізації проекту надаватимуться юридичні консультації, оцінюватимуться загрози та перспективи змін, що є надзвичайно актуальним у період становлення незалежного ЗМІ. Редактори матимуть змогу повчитися ефективному менеджменту та маркетингу, журналісти – дізнаватимуться секрети формування сучасного контенту», – зазначив координатор проекту Олександр Назаренко.

Відповідно до робочого плану проекту, який попередньо напрацьовано під час презентації, вже у квітні-травні відбудуться семінари для редакторів «районок». Пізніше пройдуть тренінги для творчих працівників редакцій. У підсумку колективи комунальних друкованих ЗМІ можуть напрацювати дієву стратегію розвитку вже реформованого медіа на найближчі роки.

Довідка.
Попередній аналіз контенту районних ЗМІ свідчить про значну перевантаженість офіційними матеріалами органів влади, відсутність зваженої політичної аналітики, практично повну відсутність інформації економічного та фінансового плану. Щодо фінансів, то лише 2 з 25 комунальних друкованих ЗМІ повністю відмовились від бюджетної підтримки, змогли утримати наклад та якісно змінити контент.

Коментарі закриті.