Отримати вторинну правову допомогу у Чернігові можливо безкоштовно. Сьогодні в Чернігівській області діють 4 центри з надання вторинної правової допомоги, а саме : Регіональний центр в Чернігівській області та 3 місцевих центри (Чернігівський, Ніжинський та Менський місцевий центр).

В Україні з 1 січня 2013 року розпочали свою роботу 27 регіональних центрів з надання вторинної правової допомоги, і протягом 2-х років така допомога надавалася всім щойно затриманим. Це надзвичайно важливо надавати допомогу особам на ранніх етапах, тому що після затримання може застосовуватися як фізичний, так і психологічний тиск до них. І якщо не зробити правильних дій з точки зору сторони захисту на цьому етапі, то на більш пізніх етапах кримінального провадження може бути занадто пізно. І це в свою чергу може мати фатальні наслідки.

Так само, ті хто не можуть самостійно оплатити послуги адвоката і піддалися кримінальному переслідуванню мають право на захист від професійного адвоката, послуги якого оплачує держава.

У регіональному центрі знаходиться чергова частина у який цілодобово надходять дзвінки і просять адвокатської допомоги. Центри в свою чергу видають доручення адвокатам, які і надають безоплатну допомогу людям.

Зараз центри перебувають на новому етапі функціонування БВПД і вже з 1 липня почали працювати 3 центри з надання БВПД у Чернігівській області.

Що стосується місцевих центрів, то в них ведеться прийом громадян. Якщо людина потребує адвокатської допомоги, то центри можуть видавати доручення адвокатам.

Здебільшого центри надають допомогу вразливим верствам населення. Але, на жаль, зараз в центрах з’явилася ще одна категорії населення, яка потребують підтримки, – учасники бойових дій та сім’ї загиблих.

Коментарі закриті.