На Чернігівщині посадовець "рубив капусту" із засуджених

Заступник керівника виправної колонії вимагав та отримав від засудженого неправомірну вигоду за сприяння в умовно-достроковому звільненні із місця відбування покарання.

Управління захисту економіки в Чернігівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України отримало оперативну інформацію щодо вимагання та одержання неправомірної вигоди посадовою особою виправної колонії від громадянина, який відбуває покарання за непритягнення його до дисциплінарної відповідальності та сприяння в умовно-достроковому звільненні із місця відбування покарання.

Прокуратура відкрила кримінальне провадження. У його рамках проведено негласні слідчі (розшукові) дії, обшуки в приміщеннях роботи та місцях проживання фігуранта, вилучено грошові кошти в сумі 5 тисяч гривень та банківські картки.

Встановлено, що посадовець виправної колонії, достовірно знаючи, що в засудженого настали підстави для застосування пільг у вигляді заміни невідбутої частини покарання більш м’яким, зловживаючи своїм службовим становищем, висунув йому протиправну вимогу сплатити неправомірну вигоду в розмірі 2 тисяч гривень для незастосування до нього заходів дисциплінарного впливу, та як наслідок позитивне вирішення питання заміни покарання більш м’яким.

Згідно з вказівкою офіцера неправомірну вигоду у 2 тисячі гривень йому мали перерахувати на вказаний їм банківський рахунок. Згодом на рахунок були перераховані кошти.

Прокуратура повідомлена про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) посадовцю виправної колонії.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

На даний час встановлюються додаткові факти вчинення підозрюваним кримінальних правопорушень, пов’язаних із вимаганням та одержанням неправомірних вигод від інших засуджених. Триває досудове розслідування.

 

За повідомленням поліції Чернігівської області

Мітки:

Коментарі закриті.