На Чернігівщині побільшало громадських журналістів«Усе було професійно, цікаво і корисно». Так коротко охарактеризувала тренінги, які відбулися в рамках проекту «Школа громадської журналістики», одна з учасниць Маргарита Омеляненко. Навчання організувала громадська організація «Асоціація регіональних засобів масової інформації».

Протягом двох днів, 5 та 12 листопада, молодь, переважно студенти, освоювала ази журналістської професії. Багато хто з них хотів би у майбутньому займатися медіа професійно, але поки що готові реалізувати себе саме у громадській журналістиці. Тим більше, що зараз для цього є безліч можливостей: стрімкий розвиток інтернету, а відтак – нових медіа, соціальних мереж, нових медійних форматів тощо.

Отож, 14 учасників вчилися як писати новини і гарні заголовки до них; як стати маститими блогерами; як ефективно і творчо використовувати фото для створення якісних журналістських публікацій.

Звичайно ж, чимало часу під час тренінгів було приділено основному на теперішній час інструменту громадської журналістики – соціальним мережам. У підсумку учасники проекту створили у соціальній мережі Фейсбук свою групу, яка так і називається «Школа громадської журналістики». І після завершення тренінгів там йде активне спілкування, обмін досвідом, думками та ідеями.

Перша проба пера молодих громадських журналістів відбулась на новому інформаційному ресурсі “Час Чернігівський“. Тут кожен відкрив свій персональний блог, у якому і випробував набуті знання та навички.

До речі, на одному із занять «школярі» самі детально проаналізували плюси і мінуси блогів один одного. Було чимало компліментів, але й багато критики. Тож вчилися і на власних, і на чужих помилках.

Проект «Школа громадської журналістики» викликав велику зацікавленість представників громадських організацій і просто небайдужих і активних людей. І не тільки молоді. Загалом організатори отримали понад два десятки заявок на участь у проекті. Планувалося запросити 12 учасників, у підсумку участь взяли 14 бажаючих.

Зважаючи на таку актуальність теми громадської журналістики, Асоціація регіональних засобів масової інформації планує продовжити проект і в найближчій перспективі.
***
Проект реалізується за фінансової підтримки з обласного бюджету на виконання обласної Програми сприяння розвитку громадянського суспільства на 2012 – 2015 роки «Чернігівська громада».

Коментарі закриті.