здоровяЩорічно, наприкінці року, органами державної статистики проводиться опитування домогосподарств Чернігівщини, які приймають участь у вибірковому обстеженні умов їхнього життя, щодо самооцінки стану здоров’я населенням.

Результати опитування свідчать, що у 2013р. частка респондентів області, які оцінили стан свого здоров’я як «добрий» становила 42,5%, як «задовільний» – 43,1% та кожний сьомий з опитаних вважав його «поганим». В Україні таких осіб 50,4%, 40,2% та 9,4% відповідно, пише Чернігівський монітор.

Серед регіонів країни найбільша частка населення, яке оцінило стан свого здоров’я як «добрий», спостерігалась у Чернівецькій, Рівненській, Львівській, Тернопільській, Івано-Франківській області (68,4–61,3%), а найнижча – у Донецькій, Черкаській та Харківській областях (38,7–31,1%). Найбільше громадян з «поганим» самопочуттям у Сумській області.

В країнах ЄС найздоровішим вважає себе населення Швеції, Кіпру, Нідерландів, Греції, Сполученого Королівства, Бельгії, Іспанії, Люксембургу та Мальти. Найбільш незадоволені своїм здоров’ям жителі Литви, Португалії, Естонії, Угорщини, Латвії та Польщі.

Коментарі закриті.