Изображение 001Складові стану здоров’я людини: 50% – спосіб життя; 20% – вплив факторів навколишнього середовища; 20% – спадковість; 10% – медичні чинники.

За минулий рік у районі померло 943 мешканці. Більшість з них вбили хвороби, яких можна було уникнути. Населення витрачає майже однакову кількість грошей на ліки і на… алкоголь. Проте економлячи й на одному, й на іншому, можна подовжити собі життя.

Хвороби «молодшають»

Минулого року причиною смерті 733 жителів району (78 відсотків від загальної кількості померлих) були захворювання системи кровообігу, що призвели до інфарктів чи інсультів. Інфаркт – це ураження серця, інсульт – ураження мозку.

За словами заступника головного лікаря району по медичному обслуговуванню населення Стефанії Серавіної, останнім часом ці хвороби «помолодшали». Зараз інфаркти і інсульти трапляються навіть у тридцятирічних. Життя людей, що мають хвороби системи кровообігу, зазвичай закінчується у 50 – 60 років.

За 2009 рік медики виявили 2054 нові випадки захворюваннь системи кровообігу. Наразі на диспансерному обліку знаходиться 8643 жителі Менщини із таким діагнозом.

Люди з порушеним кровообігом позбавлені повноцінного життя. Зазвичай їх супроводжують проблеми з тиском, задишка, головні або серцеві болі.

Пальне і ліки

Ми витрачаємо значні кошти на ліки і алкоголь. За даними районного управління статистики, позаминулого року серед продовольчих товарів найбільше грошей жителі району витратили на продукти харчування – більше семи мільйонів гривень, на другому місці алкогольні напої – на них витрачено майже чотири мільйони, на третьому – тютюнові вироби – більш ніж півтора мільйони гривень.

У районі було продано фармацевтичних товарів на п’ять з половиною мільйонів гривень. Серед непродовольчих товарів більшу суму жителі Менщини витратили тільки на бензин – 10,5 мільйона.

Головне – спосіб життя

За словами головного лікаря району Петра Хомрача, вживання медикаментів є найменш ефективним і найбільш дорогим способом зберегти здоров’я.

Основна причина хвороб, у тому числі і хвороб системи кровообігу – ведення нездорового способу життя. Органи кровообігу страждають, якщо людина мало рухається, неправильно харчується – переїдає, їсть багато виробів з борошна та мало овочів і фруктів, піддається стресам, має неправильний режим праці і відпочинку, а також палить, п’є чи вживає інші наркотики.

Вилікувати систему кровообігу практично неможливо. Можна лише зупинити розвиток хвороби. Знову ж таки – за допомогою здорового способу життя.

За інформацією, наданою центральною районною лікарнею, наразі на диспансерному обліку перебуває 68 відсотків населення Менщини – 27 тисяч 257 чоловік.

Коментарі закриті.