Андрій ЛаврешовНачальник головного управління Міндоходів у Чернігівській області Андрій Лаврешов вважає минулий рік успішним, оскільки колектив ефективно і результативно працював на забезпечення бюджетних надходжень.

За 2013 рік до бюджетів усіх рівнів зібрано 3,4 млрд. грн. податків, зборів та обов’язкових платежів, що контролюються Головним управлінням Міндоходів у Чернігівській області. У тому числі до загального фонду державного бюджету – 1 млрд. 785 млн.грн., пише Чернігівський монітор.

Плата за надра найвідчутніше наповнила бюджети – 901 млн.грн. Вагомий внесок і податку на прибуток (300 млн.грн.), акцизного податку з вітчизняних товарів (6 млн.грн.), зборів за спецвикористання лісових та водних ресурсів (відповідно 14 та 9 млн.грн.). Податку на додану вартість надійшло 506 млн.грн.

Порівняно з попереднім роком збільшили сплату податків до державного бюджету 3,2 тис. платників області.

Високий рівень аналітичної роботи та організаційних заходів сприяли максимальній ефективності у формуванні бази оподаткування та прозорості у сплаті податків. Приміром, такі бюджетоформуючі галузі, як обробна та добувна промисловості при зниженні економічних показників збільшили темпи збору платежів до держбюджету.

Від контрольно-перевірочних заходів підрозділів податкового та митного аудиту до держбюджету надійшло майже 57 млн.грн., від погашення податкового боргу – 54,3 млн. грн., донарахування за порушення законодавства при виплаті заробітної плати склали понад 16 млн.грн. При цьому варто зазначити, що протягом 2013 року проведено на 242 перевірки менше, ніж за попередній рік.

Місцеві бюджети за рік поповнилися на 1млрд. 588 млн.грн. – на 61 млн.грн. або на 4 відсотки більше, ніж за 2012 рік. Найбільша питома вага припадає на податок на доходи фізичних осіб – 73 відсотки. Його надійшло 1млрд.152 млн.грн. (на 4,9 відс. більше, ніж у 2012р.).
Додаткові резерви для надходження цього податку сформовані залученням громадян до декларування доходів, підвищенням рівня виплати заробітної плати (на 555 підприємствах та у 520 приватних підприємців області підвищено рівень заробітної плати) та погашення заборгованості із заробітної плати тощо.

Протягом року систематично проводилися заходи з роботодавцями й щодо використання неоформленої найманої праці. За сприяння Головного управління Міндоходів у області офіційно оформлені трудові відносини 3340 найманим працівникам, до державної реєстрації залучено 939 громадян. До бюджету додатково надійшло 700 тисяч грн.

З жовтня Головному управлінню Міндоходів у Чернігівській області були передані функції адміністрування єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Його надходження за жовтень-грудень склали понад 796 млн.грн.

Коментарі закриті.