Минулого року обсяг виробництва в районі зменшився. Через РосіюЗа минулий рік обсяг промислового виробництва у Менському районі у порівняних цінах склав 787 832 тис. грн. У порівнянні з відповідним періодом минулого року показник зменшився на 12,8%.

Про це повідомила начальник управління економіки та розвитку інфраструктури Менської РДА Тетяна Ольховик.

Зниження обсягів виробництва спричинене проблемами філії «Менський сир» у зв’язку із забороною експорту твердих сирів до Росії. Виробництво продукції минулого року впало на 25,3%. З 11 по 25 лютого підприємство не працювало, з 26 лютого по 20 квітня працював лише один цех. Повністю відновлена робота на підприємстві була лише 21 квітня.

Загалом за цей період підприємство мало збитки на суму близько 80 млн. грн. Крім того, в листопаді – грудні «Менський сир» тимчасово призупиняв виробничу діяльність у зв’язку з проведенням ремонту у виробничих цехах, який продовжується і на даний час.

«Менський сир» є формуючим підприємством для району по обсягу промислового виробництва, питома вага його в загальному обсязі за 2012 рік склала 76%.

Незважаючи на тимчасові труднощі, підприємству вдалося повністю зберегти робочі місця та кадровий потенціал.

Приріст обсягів виробництва у минулому році мали п’ять підприємств: ТОВ «Нептун» (на 17,9%), ДП «Домницький виправний центр №135» (на 39,5%), ДП «ЮМаК» ЗАТ «Корпорація ІАС» – утричі, ПАТ «Мена ПАК» (на 2%), ТОВ «Березнянське заводоуправління» (на 39,1%).

В основне коло промислових підприємств торік включене ТОВ «Артбудкомфорт», яке здійснює виробничу діяльність у Березні. Основний вид діяльності підприємства – виробництво м’яса свійської птиці. За 2012 рік товариство виробило 4 065 тонн м’яса птиці, обсяг промислового виробництва в сумарному виразі склав 62 087,4 тис. грн.

– Аналізуючи виробництво промислової продукції в натуральному виразі, слід зазначити, що порівняно з 2011 роком зросло виробництво м’яса птиці у 3,3 рази, чіпсів картопляних – у 3,2 рази, гофрокартонної тари – на 13,8%, дерев’яних піддонів – на 13,7%, – зауважила Тетяна Ольховик. – Менше вироблено твердих сирів, масла вершкового, мінеральної води та безалкогольних напоїв. А в цілому за звітний період промисловими підприємствами району реалізовано продукції на суму 858,6 млн. грн., що майже на рівні минулого року.

Коментарі закриті.