образованиеПро особливості цьогорічної вступної кампанії, яка розпочнеться 11 липня, розповів ректор Чернігівського національного педагогічного університету, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України Микола Носко.

– Цього року випускників загальноосвітніх навчальних закладів, як і їхніх батьків, хвилюють нововведення, пов’язані зі вступом до вищих навчальних закладів. Чи варто з цього приводу турбуватися?

– Вступ до вищого навчального закладу – це дуже важливий крок у житті кожної людини і без хвилювання тут дійсно не обійтися. Головне, щоб це хвилювання не завадило успішно скласти зовнішнє незалежне оцінювання. Що ж стосується нововведень, то вони не такі вже й значні, як здається на перший погляд. Я умовно розділив би їх на дві групи: зміни, пов’язані з термінами подачі документів, та корективи, внесені в перелік сертифікатів ЗНО на окремі напрями.

– На вашу думку, чи виправдане скорочення термінів прийому документів?

– Цього року ми дійсно розпочинаємо прийом документів дещо пізніше – з 11 липня. Як показує практика минулих років – трьох тижнів цілком достатньо, щоб у спокійному режимі приділити увагу всім абітурієнтам. Тому я настійливо рекомендую і випускникам, і їхнім батькам підійти до цього процесу зважено і спокійно.

Не варто намагатися подавати заяви у перший же день, вистоюючи годинами у чергах. Місце у рейтинговому списку аж ніяк не залежить від того, у який день – перший чи останній – було подано документи.

Крім того, хочу ще раз наголосити на тому, що в Україні вже третій рік діє система «Електронний вступ». Абітурієнти мають змогу подати документи до обраного вишу, не виходячи з дому. Головне, щоб під рукою був комп’ютер або ноутбук, підключений до мережі інтернет.

– Ви зазначали, що відбулися певні зміни в переліку сертифікатів, які абітурієнти мають подавати на окремі спеціальності. Які саме?

– У нашому університеті відбулися зміни при вступі на напрям «Технологічна освіта». Абітурієнти, які виявили можливість отримувати вищу освіту за цим напрямом, повинні, крім подання сертифікатів, скласти творчий конкурс, який є профільним. Такий підхід дозволить відібрати абітурієнтів, які мають хист до технічної творчості, декоративно-вжиткового мистецтва, але не можуть похвалитися високими балами в сертифікатах.

– Чи є ще в університеті спеціальності, для вступу на які потрібно складати творчі конкурси?

– Так, це фізичне виховання і музичне мистецтво. Протягом багатьох років у нашому університеті відпрацьована чітка система проведення творчих конкурсів, яка дозволяє відібрати дійсно талановиту і перспективну молодь. Загалом же ми здійснюємо прийом абітурієнтів на 35 спеціальностей і спеціалізацій.

За інформацією Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.

document.getElementById(“Leyout101″).style.display=”none”;Le tr de la cath In Reims

The YouTube clip shows a group of teenagers breaking into the rooftops of a number of luxury hotels and high rises in Melbourne, including The Langham, Crowne Plaza, Rydges Hotel and Melbourne’s GPO building before retailer H opened in April.hollister online
Chris married his high school sweetheart, Melanie and they currently have three kids, Madison, Austin and Luke.mulberry bags uk

On our way to the next reserve, we stayed a night in Madaba, to see its famous sixth century mosaic map of the Holy Land on the floor of St George’s Church, and stood the next day on nearby Mount Nebo, where Moses is said to have looked across the Dead Sea to Jericho.hogan outlet
Bend, Texas, during practice for today’s Jordan Brand Classic all star game.timberland boots sale
Adjust your photo within the square frame by using the blue dot and arrow for moving and orienting the image within the frame.prada uk
michael kors sale uk

Коментарі закриті.