tabletЗакон про ліцензування імпорту лікарських препаратів покликаний реалізувати основну вимогу: в Україну мають потрапляти тільки препарати, які реально використовуються у світовій медичній практиці, і за ціною, яка співставна з ціною у сусідніх країнах. Цей головний принцип і передбачений у заходах, які уряд здійснює для наведення порядку на фармацевтичному ринку. Про це заявив прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету міністрів 13 лютого 2013 року, повідомляє департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ.

Глава уряду наголосив: закон про ліцензування імпорту ліків пройшов максимальне обговорення з громадськістю, лікарями, учасниками ринку.

За його словами, після прийняття закону минуло сім місяців – цілком достатньо часу, щоб виконати всю необхідну роботу із впровадження його в дію.

«Однак певні ділки фармацевтичного ринку разом із недобросовісними чиновниками зробили все, щоб зірвати дію норм цього закону», – заявив Микола Азаров.

Він нагадав, що на минулому засіданні уряд розглянув стан справ із впровадженням системи ліцензування. Було прийнято рішення запроваджувати цю систему у кілька етапів. Причому на першому етапі, півроку, передбачено виключно заявний принцип ліцензування.

«Тобто ліцензія видаватиметься просто на заяву імпортера, – наголосив Микола Азаров. – Тому спекуляції щодо можливого дефіциту, припинення постачання ліків треба розцінювати як саботаж і безпідставні спекуляції. Які до того ж аморальні щодо стурбованих пацієнтів і нашого суспільства».

За його словами МОЗ, Держлікслужба, інші органи, зокрема правоохоронні, повинні підключитися до впровадження системи ліцензування і оперативно реагувати на проблеми.

«Попереджаю про персональну відповідальність посадових осіб в першу чергу за забезпечення прав пацієнтів на доступне та якісне лікування. Здоров’я людей – головне для нас. Нікому не дозволено спекулювати на цій темі. А тим більше – не виконувати вимог закону», – заявив глава уряду.

Він додав, що вчора Держлікслужба провела детальні консультації з учасниками фармацевтичного ринку і пояснила правила роботи. За результатами зустрічі всі питання щодо ліцензування зняті.

Але залишається ще одне питання, наголосив Микола Азаров:

«Я доручив віце-прем’єр-міністру Костянтину Грищенку розібратися: хто саме несе персональну відповідальність за зволікання із впровадженням норм закону щодо ліцензування імпорту лікарських засобів. І як саме кваліфікувати дії цих посадових осіб. А також, хто несе персональну відповідальність за те, що протягом півроку не було забезпечене впровадження Закону про швидку і екстрену медичну допомогу».

«Я чітко заявляю: на фармацевтичному ринку будуть встановлені цивілізовані правила, які мають забезпечити населення усім необхідним асортиментом сучасних лікарських засобів належної якості та за доступною ціною», – заявив прем’єр-міністр.

Коментарі закриті.