6-DAZДіяльність структурних підрозділів НАК “Нафтогаз України” важко назвати інакше як терміном “кидалово”.

В демократичних країнах люди самі створюють закони та слідкують за їх дотриманням. Те саме стосується і майна, в тому числі спільного чи суспільного. Звісно ж, це робиться не від нічого робити, а тому, що за інших умов з’являться політичні та господарські ділки, котрі як законодавство, так і суспільне майно використають у власних інтересах, залишивши людей в дурнях.

Втім, перед продовженням розмови варто переглянути відеоматеріал:

Спочатку було прохання від кандидата в президенти і кандидатів в нардепи вірити їм, мовляв, єдине, що вони хочуть, так це турбуватися про інтереси людей. Цілком закономірно, вони створили таку нормативну базу і таку систему управління, котра захищає інтереси “товстих гаманців”, а не виборців.

Так само діяло і керівництво газових компаній України, примушуючи будівників вуличних газопроводів передати їх на баланс приватних газових компаній, начебто у державну частку майна.

Тепер виникає питання – хто ж так підло, по відношенню до людей, розпоряджається майном? Фонд держмайна? Чи самі газовики? І чи поставлені ті вуличні газопроводи на облік у Фонді держмайна? А якщо так, то на яких умовах їх використовують газовики? І як при цьому захищаються інтереси людей?

Мабуть, варто розпочати перегляд прийнятих раніше, не в інтересах людей, рішень. І повернути право власності на газопроводи людям. А газові господарства законодавчо зобов’язати укладати з газовими кооперативами договори оренди.

Звісно, варто розглянути і варіант передачі тих газопроводів на баланс органів місцевого самоврядування. Але й тут є проблеми з тим самим самоврядуванням. Приміром, Менський міський голова Федір Фесюн спочатку завірив людей у повній їх підтримці, а потім, по суті, став на захист інтересів газового господарства. Заступник міського голови Юрій Стальніченко під час наради в міськраді очолив процес конструктивної домовленості в інтересах людей, але жодним чином не завадив отриманню газовим господарством дозволу на виконання робіт.

Поки що висновок такий: або ми почнемо ставати цивілізованим народом і законодавчо врегульовувати своє життя в своїх інтересах, або будемо й далі шукати собі на голову “добрих панів”, котрі на практиці обов’язково виявляться здатними дбати лише за свої інтереси.

Коментарі закриті.