Інтерв’ю з директором ПрАТ «Корпорація «Інтерагросистема» Сергієм Крижанівським.

 

 

В кінці серпня минулого року на земельній комісії Менської міськради почув про проблеми, котрі створювала міськрада підприємству ПрАТ «Корпорація «Інтерагросистема».

Ось відзняте тоді відео:

Все, що є у людей, створили підприємці та ті працівники, котрих вони забезпечили роботою. Коли людям життя видається занадто гарним, вони обирають покерувати суспільними справами всіляких паразитів – комуністів, фашистів, популістів тощо. Турбуючись про добробут та процвітання загалу, вважаю за необхідне всіляко підтримувати тих, хто працює на загальне благо.

Майже через півроку звертаюсь до присутнього тоді Сергія Крижанівського з проханням розповісти про те, як міськрада сприяє чи шкодить розвитку нашої ОТГ. Але спочатку прошу представитися та назвати сферу відповідальності в підприємстві.

Сергій Крижанівський. Директор. Сергій Крижанівський.

Сергій Трегубенко. На земельній комісії в мене склалося враження, що народні обранці замість сприяння благу громади і тим, хто його створює, тільки заважають. Ви ж прохали сприяння вашому підприємству у діяльності. Чи допомогли?

Сергій Крижанівський. На тій комісії я говорив про те, що дуже серйозні компанії, зокрема мережа ресторанів швидкого харчування «Макдональс» та КFC, з котрими ми намагаємось укласти угоди, для впевненості у стратегічній доцільності співпраці з нами однією з вимог назвали наявність в нашому користуванні земельних угідь для вирощування сировини з дотриманням всіх агротехнічних умов. Серйозні, світового рівня фірми дуже ретельно підходять до забезпечення своєї діяльності, мінімізуючи тим самим ризики зриву поставок продукції. Відповідно до цих вимог, ми і звернулися в міськраду з проханням продовжити оренду 358 га земельних угідь, згідно з укладеними ще 2000 року договорів.

Сергій Трегубенко. І що ж міськрада?

Сергій Крижанівський. Міськрада відмовила нам у продовженні договору оренди мотивуючи це несуттєвими, надуманими претензіями.

Сергій Трегубенко. Як ви думаєте, чим керувалася міськрада: прагненням нанести шкоду громаді, отримати корупційний зиск за усунення штучних перешкод, просто жахливою некомпетентністю чи чимось іншим?

Сергій Крижанівський. Думаю, що недбалим, щоб не сказати нехлюйським відношенням до необхідності забезпечити розвиток підприємств на території громади, створення робочих місць, наповнення доходної частини бюджету та й взагалі розвитку України, оскільки мова йде про розвиток першого та єдиного в Україні підприємства по виготовленню картоплі фрі.  На сьогодні імпорт картоплі фрі в Україну складає 26 тисяч тонн, що орієнтовно коштує 850 мільйонів гривень. Ми могли б частково його замістити, даючи тим самим роботу як працівникам нашого підприємства, так і фермерам.

Сергій Трегубенко. Скажіть, будь ласка, про які цифри та об’єми йде мова?

Сергій Крижанівський. Мова йде про 8–10 тисяч тонн готової продукції в рік, що еквівалентно 300–350 мільйонам гривень., але керівництво нашої ОТГ створює перепони для наповнення бюджету в сумі орієнтовно 50–60 мільйонів грвень на рік та зупиняє розвиток картоплярства на території нашого Чернігівського краю, що в перерахунку на сировину дорівнює 16–20 тисячам тонн картоплі. Ми могли б забезпечити гарантований збут відповідних сортів картоплі фермерам за стабільну ціну. Орендована земля нам потрібна для незначного (приблизно 10%) забезпечення переробки і головне – для вирощування якісного посадкового матеріалу фермерам.

Сергій Трегубенко. Здається, те що ви намагаєтесь зробити, неймовірно корисно і громаді, і людям! А от дії міськради виглядають вкрай шкідливими.

Сергій Крижанівський. Так. Мало того, що нас намагаються позбавити земельних ресурсів для забезпечення діяльності підприємства, міськрада абсолютно неправомірно вимагає відмовитись від укладеного до 2037 року договору оренди старих очисних споруд, котрі нами були реставровані для потреб виробництва. Ми вже багато років чуємо про намір міськради провести капітальну реконструкцію згаданих очисних споруд, і були б тому тільки раді, але діяльність міськради деструктивна, нам не пропонують прийнятних варіантів діяльності на період реконструкції та взаємовигідних умов після такої.

Прагнення міськради позбавити нас можливості використання  земельних ресурсів і намагання зупинити виробництво позбавленням очисних споруд ми розцінюємо як цілеспрямоване нанесення шкоди нашому підприємству та Менській громаді.

Схоже, що Менська міськрада вирішила відправити наше підприємство вслід багатьом підприємствам, котрі припинили свою діяльність на території Менщини і тепер заростають бур’янами. Можливо, міськраді це і вдасться зробити, але виникає питання про те, наскільки такі дії відповідають бажанням та інтересам мешканців Мени і навколишніх територій?

Сергій Трегубенко. Дякую за відповіді. На завершення скажіть, будь ласка, скільки робочих місць могло б надати ваше підприємство менянам?

Сергій Крижанівський. Десь 80–90 робочих місць з фондом оплати праці до 2 мільйони гривень на місяць і відповідних податкових надходжень до бюджету громади  в сумі 400 тисяч гривень на місяць. Дуже сподіваємось, що Менська міська рада визнає наші прагнення корисними для громади та почне сприяти їх реалізації.

Коментарі закриті.