Молодіжний центр святкує 20-річчя

Колектив центру.

Про історію центру розповідає його директор Ірина Щукіна:

– Розпорядженням представника Президента України «Про створення районного центру соціальної служби для молоді» від 9 вересня 1993 р. розпочалася історія нашого центру. Очолив його Андрій Васильєв.

Згодом на його місце прийшла Тетяна Дмитренко, а у 2005 році центр очолила Вікторія Неруш. Саме вони задали тон роботи центру, створили його репутацію.

А також придумали та втілили в життя безліч нових ідей і такі популярні заходи як благодійний фестиваль «Золотий Фенікс», першоквітневий капусник, студентський форум. А ще святкові та вуличні дитячі ігротеки, День молоді, “Холмс-шоу”, різні благодійні та профілактичні акції, збір речей, що були у вжитку і багато іншого.

У багатьохжителів молодіжний центр (а так по-простому називають його люди у районі) асоціюється саме з культурно-масовими заходами. Але основною метою діяльності районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є забезпечення організації та проведення у територіальній громаді району роботи з соціально незахищеними категоріями сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.

Колектив центру довгі роки залишається майже незмінним. Я сама спокусилася захоп­леними відгуками відвідувачів центру і вже 13 років працюю тут.

Найбільш поважний «довгожитель» цент­ру – Тетяна Васько. Вона має 17 років досвіду роботи у молодіжному центрі. Вміє майже все. Точна, пунктуальна, має добре розвинене аналітичне мислення, тому веде діловодство та звітність центру.

Тетяна Ющенко, незважаючи на тендітну статуру, «тягне» великого воза соціальної роботи, перерахованої вище. Вона очолює відділ соціальної роботи. Це розумна, відповідальна людина. З нею дуже цікаво спілкуватися, коло її інтересів – від подорожей, теат­ру і книжкових новинок до елементарних жіночих захоплень.

Звести дебіт з кредитом, залізти на Говерлу, вправити комп’ютеру «мізки», приготувати смакоту за новеньким рецептом, бути матір’ю двох чудових дітей – усе вдається нашому бухгалтеру Наталії Толстій. Як кажуть, «комсомолка, активістка, красуня»…

Наталія Карпенко здійснює соціальний супровід прийомних сімей. Це специфічний, делікатний напрямок діяльності, який відповідає характеру Наталії Миколаївни. Щоб здійснювати цю роботу, треба бути психологом не за фахом, а від народження.

У районі функціонує 14 прийомних сімей, у яких проживає 18 щасливих, благополучних діток. Ми надзвичайно радіємо за цих батьків і дітей, що вони знайшли одне одного.

Наймолодший за віком і терміном роботи спеціаліст – Світлана Шелудько. Але її почерк роботи ви вже бачили: новий формат проведення «Фенікса», студентського форуму, новорічна вистава для діток з особливими потребами. Світлана згуртувала навколо себе новий колектив волонтерів центру, зуміла розкрити здібності кожного з них. Жоден наш захід не проходить без активної участі активної молоді. Хочу особисто подякувати їм за роботу.

У селах району працюють 11 фахівців із соціальної роботи. Їх діяльність спрямована на вирішення питань соціального захисту cімей, дітей, проведення просвітницько-профілактичної роботи серед населення. Саме соціальний працівник на селі може забезпечити на ранньому етапі виявлення родин, які опинилися в складних життєвих обставинах та надати їм комплексну допомогу.

При центрі створений і активно діє клуб вечірнього дозвілля підлітків «Джинс», який щодня відвідують до 30 дітей, підлітків і молоді. Клуб сприяє не тільки змістовному дозвіллю молоді, а й активній пропаганді здорового способу життя. Заняття у ньому проводить Олександр Хрущ. Улітку він власноруч зробив ремонт приміщення клубу, дбає про наповнюваність його спортінвентарем та особистим прикладом зацікавлює дітей до занять спортом.

Із залученням спонсорів, громадськості та волонтерів проведені благодійні акції «Серце до серця», «Краплина здоров’я», заходи до Нового року «Даруймо радість дітям», свята 8 березня, Дня сім’ї, акція «Шкільний дзвоник» та інші.

Хочу подякувати від імені працівників цент­ру, дітей та їхніх батьків усім, хто вклав часточку свого серця у добрі справи і подарував радість, надію і віру в добро людям.

Праця соціального працівника – скромна і не завжди помітна, але сповнена душевного тепла і зігріта співчуттям та любов’ю до ближнього. Напередодні свята хочу подякувати усім працівникам, які своєю щоденною працею створили наш центр. Ми не всесильні, але з нами легше – завжди дотримуємося цього девізу.

Коментарі закриті.