4552017Маленький менянин Дмитро Антоненко (на передньому плані) та інші вихованці міського дитсадка ім. Щорса у середу снідали молочною кашею, вони хочуть вирости великим і здоровими. На жаль, молокопродукти бувають у їхньому раціоні не так часто, як потрібно. Фото автора.

Вихованці дитсадків Менщини змушені пити виключно недешеве магазинне молоко. Так вирішила санітарна служба області, аби уникнути отруєнь.

Ціна одного літра – близько семи гривень. Через дорожнечу цього продукту діти отримують його в недостатній кількості. У деяких селах навіть пакетоване молоко у магазині взагалі не можна придбати, тож дошкільнятам купують сухе (по 30 гривень за кілограм) або згущене (по вісім гривень за банку). Це при тому, що населення району здає на молокозаводи свіже молоко у середньому по дві гривні за літр, а сільгоспвиробники – по три з половиною гривні.

Молоко – це розкіш

– Декілька років тому молоко нам постачало одне з місцевих господарств, – розповідає завідувач дитсадка ім. Щорса Юлія Вєрік. – Але згодом вийшла постанова: давати дітям виключно заводське молоко. Тепер міськрада, яка утримує наш заклад, домовляється із місцевим підприємцем, щоб він два рази на тиждень привозив нам молоко із Чернігова. Літровий пакет «магазинного» обходиться нам у шість гривень 95 копійок.

– Дітям ми даємо тільки прокип’ячене молоко, – продовжує Юлія Петрівна. – Також купуємо їм сир по 32 з половиною гривні за кілограм і сметану по 16 грн. 20 коп. На харчування однієї дитини витрачаємо п’ять гривень на день, половину суми платять батьки, іншу половину фінансує міський бюджет. Цього недостатньо, щоб діти отримували харчування згідно зі встановленими нормами. Таким чином ми можемо забезпечити їх молочними продуктами тільки на 40 відсотків.

Схожа ситуація і в інших дитсадках, зокрема, в найбільших – міських дитсадках ім. Гагаріна, та «Сонечко», в Березнянському дитячому садку. А от, наприклад, макошинські діти змушені вживати в садку тільки сухе і згущене молоко, локнистенські та феськівські – тільки згущене. Пастеризоване молоко у деякі сільські магазини просто не завозять.

Щоб малюк зростав здоровим, він має обов’язково щодня випивати мінімум одну склянку свіжого молока. Це рекомендують лікарі різних спеціальностей – педіатри, гастроентерологи, імунологи, дієтологи. Про якість згущеного та сухого молока говорити не доводиться.

У нашому районі працюють 16 дитсадків, у них виховують майже 800 дітей. Молоко для дітей – розкіш.

Магазинне – не значить безпечне

У районній санепідемстанції «Нашому слову» повідомили, що кілька років тому головний державний санітарний лікар Чернігівської області постановив: дітям Чернігівщини давати лише заводське, тобто, магазинне молоко. Для того, щоб уберегти малечу від отруєнь.

Найближча газета знайшла інформацію про факти отруєнь українських дошкільнят молокопродуктами протягом останніх років. Два найсерйозніші випадки сталися з вини молокозаводів.

У вересні 2009 року в Криму було госпіталізовано майже 200 дітей. Дошкільнята отруїлися кефіром, який був інфікований збудником дизентерії, інформувало УНІАН з посиланням на першого заступника головного санітарного лікаря України Людмилу Мухарську. Цей продукт надійшов до дитсадків з молокозаводу на Херсонщині.

Упродовж листопада 2008 року на гострі кишкові інфекції у Чернівцях захворіли 74 дитини. Було з’ясовано, що причиною кишкових отруєнь стало вживання вихованцями дитсадків бактеріологічно забрудненого кефіру, який був поставлений місцевим молокозаводом, писала газета «Молодий буковинець» із посиланням на заступника головного лікаря Чернівецької обласної санепідемстанції Наталію Гопко.

У вересні 2008 року було госпіталізовано 29 вихованців одного з дитсадків Тернопільської області. Діти захворіли на дизентерію.

– Керівництво дитсадка халатно поставилося до своїх обов’язків і заміть того, аби купувати молоко у структури, яка займається постачанням сертифікованої молокопродукції, закуповувало його у місцевої жительки. Принесене нею неякісне молоко призвело до масового захворювання дітей, – цитувало УНІАН слова голови Тернопільської облдержадміністрації Юрія Чижмаря.

– Одна з працівниць закладу хворіла на дизентерію, проте була допущена до приготування їжі для дітей, – повідомляла кореспондентові УНІАН прес-секретар прокурора Тернопільської області Леся Долішна.

Коментарі закриті.