Так про свої роботи каже унікальний митець – майстер художньої ручної аплікації, заслужений майстер народної творчості України Тетяна Баженова.

Коли не стало її сина, жінка втратила сенс життя. Як пережила цю страшну втрату – не тямить. І саме у той тяжкий період стала ночами творити картину. Не малювати, ні! З кольорових клаптиків тканини за допомогою голки і нитки нанесла на полотно осяйного півника. І подарувала цю роботу онучці. Можливо, творивши, згадувала свого хлопчика, його дитинство, прочитані для нього казки.

Біль із серця не пішов – він лишився назавжди, але від того часу Тетяна Олексіївна віднайшла для себе справу серця і душі. Потім з-під голки вийшли Карлсон, Колобок, казкові сюжети, пейзажі, замальовки. Майстриня незчулася, як захопилася. Нині в її арсеналі – дві з половиною сотні картин. Виставки Тетяни Баженової збирають глядачів не лише у Чернігові та Києві, її творчість знають і за кордоном. А нещодавно ознайомитися з нею змогли і в Стольному.
Живе майстриня у Чернігові, спілкується з такими ж творчими людьми. Тож саме її знайомий Олег Луцук (керівник гуртка гончарства, котрий діє при Стольненській школі) запропонував Тетяні Олексіївні завітати до школярів.

– Подивитися на чудо-витвори майстрині зійшлися і учні, і педагоги, і жителі села. Гостя так захопила школярів своїми розповідями, творами, спілкуванням, що діти сиділи, роти порозкривавши, – зауважує директор школи Ольга Городиська.

У книзі відгуків – численні подяки і слова захоплення. Мене вразив відгук, виведений великим літерами дитячою ручкою: «СПАСИБО! НИКИТА ТУРБИЛЬ, 5 ЛЕТ». А ще майстриня дуже тішиться відгуком одеської авторки проекту Міжнародного фестивалю «Алые паруса» Рити Коробової.

Стольненські педагоги вивели такі слова на згадку: «Перший раз бачимо такі чудові картини і захоплюємося працьовитістю і Вашим старанням, а ще вмінням поєднати кольори, вмінням бачити красу в усьому, що нас оточує. Найбільше наших маленьких учнів захопили казкові сюжети: Ваш добрий дракончик і смішний колобок, підводне царство…»

Картин Тетяна Баженова практично ніколи не продає – вони для неї, за її ж словами, як діти. І навіть коли важко захворів чоловік – продали дачу, а твори залишили.

Перша творча виставка художниці відбулася 2005 року у «АРТ-клубі» в Чернігові. А потім почалося! Поїздки по країні, міжнародні виставки, з’їзди, демонстрація у столичному Центрі української культури.

Узагалі Тетяна Олексіїв­на – унікальна людина, я би сказала – глибока. Промениста, чуттєва, талановита. Вона любить життя і людей, і вся ця її осмислена любов кожного разу творить диво, виплескуючись різнобарв’ям на картини. Інженер-хімік за фахом, жінка якимось дивом віднаходить у собі оту чарівну творчу ниточку, творить дивні і захопливі сюжети.

Кожен її витвір – як окрема історія. Ось – зимовий вечір у селі, а це – хлюпотіння дзвіночка у зеленому буянні, підводне царство. Калина на полотні – мов справжня: соковита, блискуча, об’ємна. Казкові сюжети, гумористичні, мультяшні персонажі, абстракції, тварини, квіти – усе це не просто ручна робота. Творячи, майстриня кожного разу немов переноситься у ту дійсність, у ту мить, яку голкою і клаптиками тканини вибудовує на полотні.

До речі, ця її технологія – авторська, унікальна. Матеріал для роботи Тетяна Баженова знаходить будь-де. Спочатку вдома клаптики підшукувала, потім знайомі, друзі стали наділяти, у магазині тканин виручають – віддають рештки матеріалу.

До кожного витвору авторка пише невеличкий віршик, вкладаючи у текст свої емоції та почуття. Дивовижний талант!

Незабаром виставка робіт чернігівської майстрині Тетяни Баженової буде демонструватися і у Мені.

Коментарі закриті.