Витрати українців на мобільний зв’язок зростутьАнтимонопольний комітет України (АМКУ) рекомендував операторам мобільного зв’язку вжити заходів з отримання згоди споживачів (абонентів) на зміну умов надання певних видів послуг, зокрема умов тарифних планів.

Про це повідомляється на Урядовому порталі з посиланням на прес-службу Антимонопольного комітету.

“Останнім часом до Антимонопольного комітету України надходили численні скарги громадян на операторів ринку мобільного зв’язку, зокрема на три провідні компанії на ринку. У зв’язку з цим Комітетом було проведено відповідне розслідування, результати якого показали наявність неправомірних, на думку Комітету, дій операторів мобільного зв’язку”, – йдеться в повідомленні.

За інформацією АМКУ, найпоширенішими з порушень є: підвищення щоденної та щомісячної абонентної плати; необхідність поповнення рахунку на встановлену ціну як умова для поновлення можливості користуватися всім обсягом послуг; переведення на інший тарифний план споживачів послуг мобільних операторів, зокрема без попереднього повідомлення абонентів; підвищення плати за з’єднання; встановлення мелодії замість гудка без попереднього повідомлення абонентів і зняття з їх рахунку плати за цю послугу; зміна вартості послуги тощо.

Прес-служба АМКУ зазначає, що в обов’язки операторів входить інформування громадян у засобах масової інформації та/або на своєму веб-сайті про зміну тарифів, тарифних планів, які встановлюються ними самостійно, не пізніше, ніж за сім календарних днів до їх зміни.

“Два оператори укладають з такими абонентами публічні договори, третій – договори приєднання, які відповідно до цивільного законодавства встановлюють права та обов’язки сторін. Згідно з цими договорами операторам забороняється включати в договір положення, що передбачають отримання та/або сплату споживачем послуг, які він не замовляв, а також положення, що передбачають умови, які ставлять сторони договору у нерівне становище, обмежуючи або погіршуючи тим самим права споживача порівняно з визначеним законодавством. Однак фактично споживач не має можливості вплинути на умови, які виставляються операторами”, – зазначають в Антимонопольному комітеті.

Крім того, наголошують в АМКУ, три провідні оператори ринку, на адресу яких виникають нарікання, мають ознаки монопольного (домінуючого) становища на ринку послуг мобільного (рухомого) стільникового зв’язку протягом 2012 року і 7 місяців 2013 року. Їхні дії у вигляді інформування абонентів лише про намір зміни умов надання певних послуг, зокрема умов тарифних планів і додаткових послуг без узгодження з чинними абонентами можуть призводити до обмеження інтересів споживачів (абонентів), що було б неможливо в умовах існування значної конкуренції на ринку.

У зв’язку з цим Комітет надав операторам мобільного зв’язку обов’язкові до розгляду рекомендації, про результати яких оператори повинні повідомити в тридцятиденний термін.

Нагадаємо, у вересні минулого року Антимонопольний комітет України порушив справу щодо мобільних операторів Київстар і МТС за невиконання рекомендацій щодо зниження внутрішніх тарифів.

У кінці 2012 року зазначені мобільні оператори погодилися знизити тарифи на міжнародні та внутрішньоукраїнські розмови. За прогнозами АМКУ, економічний ефект від зниження тарифів мав скласти понад 1 млрд грн.

Коментарі закриті.