В Україні до кінця 2017 року запровадять проект ідентифікації за допомогою мобільного телефону з електронним підписом Mobile ID.
Про це розповів заступник голови Держагентства з питань електронного урядування України Олексій Вискуб під час форуму на тему: “Запуск проекту ЕGOV4UKRAINE: стан та перспективи розвитку електронного урядування в Україні”.
“Ряд кроків ми будемо реалізовувати щодо розвитку альтернативних засобів ідентифікації. В першу чергу протягом 2017 року ми плануємо запровадити повнофункціонально проект Mobile ID. Це по суті, можливо, найбільш перспективна технологія сьогодні у світі щодо забезпечення з точки зору доступності та зручності. Вона виконує дві функції: ідентифікації та створення електронного юридичнозначимого документа, бо на вашій сім-карті буде розміщуватись мобільний електронний цифровий підпис”, – сказав Вискуб.
Він додав, що до кінця цього року проект мають запровадити у промислову експлуатацію, але для цього необхідно створити необхідну законодавчу базу.
Що таке Mobile ID і як він працює?
За словами експертів, щоб отримати доступ до Mobile ID, потрібно буде замінити SIM-карту в оператора і авторизуватися.
Сервіс Mobile ID відкриває абоненту доступ до захищених електронних документів, ставити цифровий підпис, а в перспективі також голосувати і робити покупки. Запустити його обіцяють вже 2017 року. Але для того, щоб він запрацював, потрібні зміни в законодавстві. Також експерти попереджають, що існує загроза захищеності особистих даних українців. .
Всі дані про громадянина – електронний цифровий підпис, ідентифікаційний код, паспортні дані та інша інформація – записуватимуться на SIM-карту, що дозволить підтверджувати особистість при отриманні послуг.
В Україні сервіс обіцяють запустити в другій половині 2017 року, зараз він успішно працює в 28 країнах Європи. За словами експерта групи “Електронне урядування” реанімаційному пакету реформ Олега Левченка, Mobile ID спростить доступ до адміністративних сервісів і документів, зменшить черги в держустановах. А на думку прем’єр-міністра, він дозволить зменшити контакт громадян з чиновниками і, відповідно, знизити рівень корупції.
“Ідентифікатор повинен забезпечити дистанційність, прозорість і якісний сервіс, чого б це не стосувалося – банк, лікарня, освіта, соціальна допомога, державна послуга – земля, будівництво, або щось інше. У людини повинна бути можливість у своєму мобільному телефоні замовити і отримати послугу від держави без контакту з чиновниками. Це буде велике досягнення, в тому числі – в боротьбі з хабарництвом”, – заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час зустрічі з представниками мобільних операторів.
Схожі записи