На Чернігівщині спостерігається дуже складна ситуація з пожежами, щодня до підрозділів МНС надходить близько десятка повідомлень про нові загоряння. З початку року в області вже зареєстровано 864 пожежі, внаслідок яких загинуло 63 особи. У зв’язку з цим управління Держтехногенбезпеки у Чернігівській області звертається до населення з проханням обережно поводитися з вогнем.

– Спекотна погода призвела до надзвичайного п’ятого класу пожежної небезпеки, – наголосив у своєму зверненні до жителів Чернігівщини начальник управління Держтехногенбезпеки у Чернігівській області Юрій Чеповський. – За умов високих температур надто великий ризик виникнення пожеж. В області вже зафіксовано 23 пожежі у лісах, дві – на полях зернових та 152 загоряння сухої рослинності або сміття. Основ­ними причинами їх виникнення є розведені багаття, кинуті непогашені сірники чи недопалки, спалювання сухої трави або залишків рослинності, а також дитячі пустощі з вогнем.

Нещодавно біля села Веприк Бобровицького району на 25-гектарному полі фермерського господарства «Вікторія» пожежа знищила 15 га посіву ячменю. Поблизу Куликівки Городнянського району у фермерському господарстві «Віра» вогонь поглинув сім гектарів жита. У Степовому Носівського району недопалок, кинутий 75-річним господарем, спричинив пожежу сухої трави. Лише завдяки оперативним діям підрозділів МНС вогонь не встиг розповсюдитися на поруч розташований житловий будинок та господарчу споруду.

Облдержадміністрацією прийнято розпорядження щодо тимчасових обмежень доступу населення й в’їзду автотранс­порту на територію лісових масивів, а також про перенесення дати відкриття полювання на більш пізній термін. Ці питання також розглянуті під час засідання обласного оперативного штабу з попередження, локалізації і гасіння великих пожеж у лісових масивах, на сільгоспугіддях і торфовищах у весняно-літній період 2012 року та прийняті відповідні рішення.

Коментарі закриті.