Щороку 31 травня відзначається Всесвітній день без тютюну. Це – добрий привід, аби попрощатися зі смертельно небезпечною звичкою.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, цього року понад п’ять мільйонів людей на планеті помруть від хвороб, пов’язаних з курінням. Ще 600 тисяч осіб, з яких 150 тисяч дітей, – від пасивного паління.

За інформацією лікаря-нарколога центральної райлікарні Анатолія Гетьмана, витрати, пов’язані зі вживанням тютюну, наносять удар по економіці. Крім значних витрат громадської охорони здоров’я на лікування хвороб, викликаних палінням, споживачі тютюну менш продуктивні в роботі, бо більше хворіють. А ті, хто вмирає передчасно, позбавляють свої сім’ї необхідних засобів існування. Між тютюном і зубожінням існує нерозривний зв’язок. У країнах з низьким рівнем доходів 10% загальних витрат найбідніших родин припадає на тютюн.

У тютюновому димі присутні понад чотири тисячі хімічних речовин, з яких 50 є канцерогенами, що призводять до онкологічних захворювань. Дослідження показують, що майже половина дітей регулярно дихають повітрям, забрудненим тютюновим димом.

Мітки:

Коментарі закриті.