zarplataКоли бачиш розмір заробітної плати освітянина, то розумієш, що до влади дібралися двієчники, які не згаяли свого шансу на помсту. І якщо з вчителям усе зрозуміло, то чим насолили владцям медики, науковці, ба навіть спортсмени?

Згідно з даними Чернігівського статуправління, середньомісячна заробітна плата штатних працівників за січень — серпень цього року склала 3849 грн (+23,2% у порівнянні з минулим роком).

Але приємні на перший погляд відсотки нівелюють обценьки інфляції — насправді зарплатня піднялася лише на 7%. А якщо до математичного рівняння додати дивовижні цифри з комунальних платіжок, то ситуація стає ще жахливішою.

Пропонуємо ознайомитися з інфографікою, що містить індекс номінальної середньомісячної заробітної плати за січень — серпень цього року. Цікаво, що середня зарплата між Варвинським та Новгород-Сіверьким районами відрізняється майже вдвічі.

2.JPG

Якщо ваші сусіди запевняють, що в них непогана зарплатня, то поцікавтеся, коли вони її востаннє отримували. Адже лише офіційно в області роботодавці заборгували своїм працівникам близько 22 млн гривень.

При цьому частка офіційних робітників у рази менша за кількість «конвертів», якими розплачуються «сірі підприємці». Тож не виключено, що вони заборгували перед своїми робітниками ще більше.

1.JPG

Водночас слід розуміти, що наведені середні зарплати. Тобто, якщо один працівник отримує «мало», а інший «багато», то в середньому вони обидва живуть непогано. Саме тому «Час Чернігівський» переглянув заробітні плати, які пропонують роботодавці в центрах зайнятості насправді.

 

Які професії в Чернігівській області найпрестижніші за рівнем зарплати?

Згідно з вакансіями, що представлені на сайті Чернігівського обласного центру зайнятості, станом на 10 листопада найпривабливіші вакансії в Чернігівській області — директор підприємства «АГРОТРЕЙДИНГ-ХАРКІВ» (13 тисяч гривень), заступник директора «ЧЕКСІЛ» (12 тисяч гривень) та технолог на підприємстві «ДЖІ-ЕН-ЕЛ» (10 тисяч гривень).

На п’яти трійці лідерів наступає пропозиція посади інженера-конструктора на приватному підприємстві «СТВ-СЕРВІС» (8 тисяч гривень). П’ятірку лідерів замикає вакансія із зарплатнею в 7835 гривень, що отримає потенційний головний інженер підприємства «МАЙАС СІЛТУМС».

5-ка.JPG

 

Близько 7 тисяч гривень на сайті обласного центру зайнятості пропонують інспектору прикордонної служби, водію, бухгалтеру, ремонтнику приладів, кухарю, машиністу та трактористу. Далі вакансії повторюються, а от можливості та вимоги роботодавців – ні.

 

Хто в Чернігівській області за свою роботу заслуговує лише компенсацію на проїзд?

На сайті чимало вакансій із гідною для Чернігівської області оплатою праці, але тим не менше, якщо прогортати список у самий кінець, то волосся стає дибки. Отже, поговоримо про найзнедоленіших спеціалістів.

У Талалаївській районній лікарні, наприклад, шукають лікаря-ендокринолога, охочого працювати за 1079 гривень та лікаря-статистика, якому на життя має вистачити 1013 гривень. У медичному закладі чекають і на фахового лікаря-трансфузіолога, який отримуватиме за свої старання 1097 гривень.

Не люблять медиків і в Борзнянському районі, де педіатру пропонують прожити на 1148 гривень.

2016_11_11_ui.JPG

Цікаво, що спортивні вакансії оцінюються дорожче, аніж лікарі. Так, наприклад, тренери з різних видів спорту в Чернігові отримують 1842—2684 гривень.

Що ж до освітян, яким начебто мстяться міністри, то ситуація не краща. Станом на 10 листопада вакансій у розділі «Освіта» всього п’ять. Найбільше пропонують методисту Прилуцької колонії – 2800 гривень. Найменша зарплата у цій галузі чекає на прилуцького фахівця (фахівця?) з організації культурно-дозвіллєвої діяльності – 859 гривень.

2016_11_11_ui1.JPG

Дивовижно, але за 1147 гривень у Прилуках чекають навіть на начальника… поштового відділення.

Менше тисячі в Прилуках пропонують соціальному робітнику терцентра та інженеру з охорони праці, а в медичному училищі взагалі шукають медсестру на 806 гривень. У таких об’явах око особливо чіпляється за оті 6 гривень, які, звісно, в кардинально змінюють ситуацію.

 

А тепер звернімося до математики…

Найбільше на сайті Чернігівського обласного центру зайнятості запропонували директору великого підприємства, а найменше електромеханіку Прилуцької міської друкарні. Відповідно 13 тисяч гривень проти 496 гривень. Хоча переважно працівникам все ж пропонують близько тисячі з копійками.

Якщо вирішити шкільну задачку на дві дії, то навіть не фахівець може вирахувати у середньому оті заповітні 3849 гривень заробітної плати, про які говорять статистики Але чи може статистичне тлумачення задовольнити мешканців Чернігівщини, якщо на практиці спеціалістам важко знайти роботу навіть на 3 тисячі гривень — питання риторичне.

Та й ейфорія від очікуваного 100% зростання мінімалки вже повертає українців на землю: зросте зарплата — зростуть і ціни.

Тішить мешканців області лише одне — вакансії ще є.

Юлія КОВТУН. Час Чернігівський.

Коментарі закриті.