Місцеві бюджети району за січень – серпень 2018 року по загальному фонду поповнилися на 18,3 мільйона гривень.

 

Про це повідомляють у фінансовому управлінні райдержадміністрації.  До загального фонду надійшло 18,3 мільйона гривень (бюджетні призначення виконані на 114,0%).

У порівнянні з 2017 роком доходи зменшились  на 35,1  мільйона гривень. Причиною цьому стало розмежуванням  податкових та неподаткових надходжень між місцевими бюджетами району та об’єднаної територіальної громади.

Найбільшу питому вагу у структурі податків та зборів, що збираються на території району  за підсумками виконання зведеного бюджету району за 8 місяців поточного року, становлять місцеві податки з урахуванням плати за землю та єдиного податку  – 9,0 млн гривень, або 49,2%, на другому місці з питомою часткою 43,5%  – податок з доходів фізичних осіб, що сумарно становить 7,9 млн гривень, на третьому – внутрішні податки на товари та послуги  – 5,0 % та 0,9 млн гривень.

У районі проводиться робота щодо першочергового спрямування фінансових ресурсів на оплату праці та проведення розрахунків за спожиті бюджетними установами енергоносії.  Так, у січні – липні поточного року з бюджету району на ці потреби направлено 92,4% усіх видатків.

Залишається відкритим питання співфінансування з Менського  міського бюджету по ряду бюджетних установ.

На 1 вересня  року зафіксовано недофінансування з бюджету   м. Мени по 3 напрямках на загальну суму 2,748 млн гривень, з яких:

  • співфінансування КЗ «Центральна районна лікарня» Менської районної ради на суму 2,1 млн гривень (заборгованість за травень – серпень),
  • співфінансування КЗ «Менська централізована бібліотечна система» Менської районної ради на суму 0,507 млн гривень (заборгованість за липень – серпень),
  • спів фінансування Степанівського міжшкільного навчально– виробничого комбінату на суму 49,9 тис гривень (заборгованість за серпень).

Зазначені вище заклади перебувають в оперативному управлінні  структурних підрозділів районної державної адміністрації, надають послуги в адміністративних межах Менського району та передбачають наявність фінансування на умові дольової участі місцевих бюджетів: районного і міського. Недофінансування закладів ставить під загрозу їх повноцінне функціонування та надання послуг. З даного приводу проводиться робота з метою забезпечення виконання Менською міською радою договору про надання співфінансування на утримання установ бюджетної сфери.

Районний бюджет продовжує  виконувати  взяті  перед трудовими колективами зобов’язання щодо, по можливості, належного утримання установ як в плані виплати заробітної плати так і в плані утримання приміщень та техніки.

 

За інформацією фінансового управління
райдержадміністрації

Коментарі закриті.