Щомісяця кожен житель Мени буде викладати з гаманця трохи більше чотирьох гривень за вивіз та утилізацію побутових відходів.

Відповідне рішення було прийняте на засіданні виконкому ще у вересні минулого року. Наразі триває втілення цього рішення у життя, розробляється механізм.

Організація утилізації відходів покладена законодавством на місцеву раду. У Мені цією справою займається комунальне підприємство «Менакомунгосп». Є техніка, є працівники, але головна і традиційна проблема – не вистачає коштів.

– Запровадження розрахунків населення за вивіз та утилізацію побутових відходів – не нова справа. У сусідній Корюківці, наприклад, жителі вже два роки сплачують за цю послугу, – розповідає заступник міського голови Юрій Стальниченко. – Можливо, менянам і не сподобається такий факт, але виходу немає: міськрада не у змозі самотужки позбавити місто від сміття. Закону потрібно дотримуватися, і довкілля повинне бути чистим. Хоча на практиці виходить часто навпаки: несвідомі меняни нерідко зумисне захаращують контейнери для сміття, переповнюють їх, звозять рештки будматеріалів та бадилля з городів. Отож відтепер за вивезення сміття мешканці Мени платитимуть. Тариф обрахований відповідно до чинного законодавства: щомісяця з кожного жителя буде стягнено чотири гривні вісім копійок.

За словами Юрія Валерійовича, найближчим часом по місту пройде працівник «Менакомунгоспу», щоб укласти з жителями приватного сектору договори. Згодом будуть виготовлені абонентські книжки, в яких після щомісячної сплати за вивіз і утилізацію сміття проставлятимуться відповідні відмітки. Тобто, система розрахунків буде подібною до сплати, приміром, за водопостачання.
За невиконання вимог закону передбачено штраф – від 340 гривень. А за несплату – судове стягнення.

– Забезпечити обо­в’язковість розрахунків жителів міста за вивіз і утилізацію сміття складніше, ніж, наприклад, за постачання електроенергії, – зауважує заступник мера. – Адже міська рада не може дозволити собі покарати неплатників, припинивши вивіз сміття. Ми усі живемо в одному місті, тож покарані у такому разі будуть і невин­ні. Звісно, такий вихід із ситуації – категорично неприйнятний. Підемо іншим шляхом: неплатники отримуватимуть позови до суду.

Коментарі закриті.