<img src="http://nslovo.com/wp-content/uploads/2012/12/zbory.jpg" alt="" title="zbory" width="320" height="215" class="alignleft size-full wp-ima

canadage-15473″ />У районному Будинку культури відбулася зустріч Менського міського голови з громадою. Основні питання: хто буде обслуговувати водогін з 1 січня 2013 року і як це вплине на життя менян? Жителі міста, представники влади та зацікавлених підприємств намагалися гуртом знайти відповіді.

Оплески і «ганьба»

На зустріч зібралося більше двох сотень людей. Були представники районної та міської рад, РДА, ТОВ «Менський комунальник». Усі налаштовані рішуче відстоювати власну точку зору.

На важливості і необхідності передачі систем водопостачання та водовідведення з приватних рук у комунальну власність знову наполягав міський голова Федір Фесюн. Він посилався на досвід інших районів області, обіцяв зниження тарифів, запевняв, що приватник зацікавлений у отриманні прибутків, але аж ніяк не у якісному ремонті водомереж. Федір Іванович також звітував про роботу міської ради у році, що минає.

Голова правління ТОВ «Менський комунальник» Василь Зима запевняв громаду, що комунальне підприємство міськради «Менакомунпослуга» до обслуговування водогону не готове (відсутня документація, матеріальна база, спеціалісти), а обіцянка міськради про зменшення тарифів – лише слова, нічим не підтверджені. А отже, менян може очікувати зниження якості послуг при тих же розцінках.

Думки учасників зустрічі так само розділилися: від оплесків до вигуків «ганьба». «Менському комунальнику» закидали одні з найвищих тарифів у області, зниження якості води у деяких будинках, небажання обслуговувати увесь водогін.

Але ще більше дісталося від менян міській раді – згадали і «недочищену» Бабку, і сміття, і слизькі та побиті дороги, непостійне вуличне освітлення. Висловлювалися серйозні сумніви у готовності КП «Менакомунпослуга» до обслуговування водомереж.

«А я – за воду»

Скільки людей – стільки й ідей. Але основну думку більшості ясно висловив менянин Валерій Нагорний:

– Одні – за Зиму, інші – за Фесюна. А я – за воду. Я хочу отримувати якісні послуги і бути впевненим у завтрашньому дні.

Вчитель-пенсіонер Борис Дятел закликав не наробити дурниць, щоби не вийшло недолугої історії, коли «хату розвалю, а в будяках переночую». Депутатам міськради Борис Семенович побажав відкинути особисті образи та партійні принципи і трудитися лише на благо громади.

Сергій Трегубенко, який є членом громадської ради при райдержадміністрації, висловив стурбованість можливістю перетворення через деякий час комунального підприємства міськради у приватну структуру.

– Тоді який сенс було розпочинати всю цю війну? – задається він питанням.

Перший заступник голови РДА Володимир Василенко вважає, що мережі водопостачання і водовідведення повинні бути комунальними. На його думку, з КП «Менакомунпослуга» буде легше прийти до порозуміння, ніж з приватним «Менським комунальником».

Думку депутатів районної ради довів заступник голови районної ради Віктор Лях. Представники громади району рекомендують депутатам міської ради повторно розглянути дане питання, зваживши і врахувавши всі можливості досягнення компромісу.

Здається, і обидві сторони «водяного конфлікту» категорично не відкидають можливості домовитися: ТОВ «Менський комунальник» погоджується не підвищувати тарифи протягом наступного року, за власні кошти модернізувати каналізаційно-насосну станцію №2, розглянути інші пропозиції. Міська рада також обіцяє врахувати всі зауваження громади.

Договір з «Менським комунальником» буде продовжено

У середу депутати міської ради збиралися на позачергову сесію і проголосували за проект рішення, яке, можливо, послабить напругу навколо ситуації з водопостачанням та водовідведенням у місті.

Коротко суть рішення полягає у тому, щоби продовжити дію договору міськради з «Менським комунальником» щодо оренди цілісно-майнового комплексу, споруд та обладнання на них для водопостачання та водовідведення. Попередній договір був укладений 1 січня 2003 року і діятиме до 1 січня 2013 року. Міськ­рада вирішила продовжити його на один рік і шість місяців. При цьому мова йде про зміни умов договору. Остаточне рішення планується ухвалити на черговій сесії міської ради 28 грудня.

У свою чергу директор «Менського комунальника» Василь Зима зауважив, що для підприємства, яке він очолює, та для його колективу таке рішення буде однозначно невигідним. Адже отримання дозволу на роботу коштує комунальникам до сорока тисяч гривень, а термін дії угоди – усього півтора року, до липня 2014-го. А далі що?

Коментарі закриті.