Міські депутати виділили землю учасникам АТОІз усіх питань, що виносилися на чергову сесію Менської міської ради, найголовніших було два: виділення земельних ділянок та переобрання секретаря міськ­ради. Саме на цих питаннях сесія і «забуксувала».

Земельні пристрасті

Питання виділення земельних ділянок під будівництво, зі слів членів «земельної» комісії міськради, якось зразу «тяжко пішли». Пропонувалися ділянки по вулиці Індустріальній, поблизу сиркомбінату. Місце там досить привабливе: і асфальт є, і газ із водопостачанням. Ця територія попередньо і розглядалася як така, що дістанеться воїнам АТО.

На першому засіданні комісія вирішила задовольнити прохання солдат Анатолія Сизоненка та Дмитра Чичкана, а також депутата міськради Миколи Більця (в АТО не був).

Заяви від учасників війни на сході Валентина Дорошенка та Анатолія Саповського визнали такими, що надійшли запізно, а тому відклали.

Виявляється, що на ділянки претендують і ще декілька людей. Серед яких місцеві високопосадовці. Більшість членів комісії не підтримали цей список. Люди, звісно, поважні, але до АТО відношення не мають. Землі там не безкінечні, а скільки солдат захочуть отримати ділянки – невідомо.

На другому засіданні комісії, на яке навіть усіх членів не запросили, вже інше рішення виплило – нікому землі не надавати взагалі. Чому? Більшість депутатів на сесії хотіли почути вичерпну відповідь.

Міський голова Федір Фесюн спочатку поскаржився, що навіть під майбутнє кладовище землі знайти не можуть. Потім послався на етичні міркування. Мовляв, прийде мати того солдата та й скаже: «Дитя ще воює, а ви землю йому наділяєте…» Затим, побачивши здивовані очі депутатів, взагалі повідомив, що генеральний план міста ще тільки розробляється і виділяти землю не можна.

Завідувач сектору містобудування, архітектури, ЖКГ та будівництва РДА Андрій Ющенко заперечив: надати дозвіл можна! Ось тільки вже оформляти ділянки повноцінно та будівництво розпочинати будуть щасливі власники тільки після затвердження нового генплану.

Депутати одноголосно вирішили надати землю усім чотирьом учасникам АТО та тимчасово заборонити виділення ділянок під забудову іншим громадянам. Була і пропозиція створення єдиної «прозорої» черги бажаючих будуватися та переліку земель, для цього передбачених.

9 на 12

Неочікувано для багатьох пролунала заява від секретаря міськради Валентини Новик про її бажання достроково припинити повноваження. Валентина Федосіївна вирішила піти на пенсію.

Багато добрих слів пролунало на її адресу. Подарувавши троянди та картину на добру пам’ять, депутатський корпус вирішив задовольнити бажання заявниці.

Міський голова запропонував на вакантну посаду кандидатуру депутата міськради Миколи Більця, похваливши його старанність та активність при виконанні обов’язків.

Питання викликала партійність кандидата. А відповідь претендента, що зараз він уже не в соціалістах, а в «Сильній Україні», взагалі викликала несхвальні вигуки та подивування.

«За» проголосували лише 12 депутатів при необхідній кількості 15, дев’ять – «проти». Було висунуто кандидатуру Олега Сапка. Але для реєстрації треба, щоб не менше 15 депутатів підписали та подали письмову пропозицію. Отож посада секретаря міськради поки вакантна.

Вода, асфальтна біда та «вічна» Бабка

На сесії були визначені місця в Мені для розміщення передвиборної агітації, вирішено розробити норми споживання води для містян та провести згодом реконструкцію котельні дитсадка «Сонечко» (перевести її на місцеве паливо).

Депутати створили комісію для вивчення громадської думки щодо перейменування центрального парку у парк імені Героїв Майдану та надання двом вулицям імен загиблих на сході менян.

Жителі вулиці Нове Життя звернулися з груповим листом до міськради зі скаргою на страшний стан дорожнього покриття. Їх побажання вирішено врахувати при формуванні бюджету і замовити документацію на проведення ремонту.

Знову постало питання очищення річки Бабки. У столиці пообіцяли включити її до державної програми. Але проект, зроблений чотири роки тому, вже застарів, і знову потрібно 30 тисяч гривень на виготовлення нового. Не буде проекту – не буде грошей. Замкнуте коло виходить.

Коментарі закриті.