Громадська рада засідала на 95-у річницю початку комуністичного безумства – 7-го листопада у бувшому залі райкому партії, а нині читальному залі бібліотеки. Подумалося: ну чому сторіччя назад православні не подумали як слід над тим, куди та до чого їх кличуть і які наслідки від того будуть, чому за привабливими обіцянками халяви не передбачили громадянську війну, розкуркулення, масові розстріли, голодомори, концтабори?

Влітку, 14 червня, на попередньому засіданні громадської ради домовилися чітко й конкретно – міський голова Федір Фесюн до 1-го вересня нарешті зробить розрахунки по водопостачанню та водовідведенню створеними ним комунальними підприємствами і забезпечить проведення їх експертизи у одній з установ, котрі мають не те відповідне право, та повідомить результати громаді міста.

Ні, не зробив. А далі суцільна демагогія. Головний аргумент – розрахунки неможливо зробити, доки не почнуть працювати. Але звідки ж тоді взялося твердження про те, що вода та водовідведення від міськрадівських комунальних підприємств буде дешевше? Та все просто, Федір Іванович в порівнянні з ТОВ «Менський комунальник» скоротить та зекономить і те, і інше. А чи можна його скоротити згідно з чинним законодавством та нормативними документами, невідомо. А може, у міськрадівських комунальних підприємств виникне ще й безліч інших, неврахованих Федором Івановичем витрат? Ні, про це Федір Іванович мову не веде – він просто запевняє, що в нього все буде дешевше.

Громадська рада судила-рядила та й пристала до чергової пропозиції Федора Івановича – винести наприкінці року питання про продовження договору з ТОВ «Менський комунальник» на збори громадян міста. Але ж про це саме говорили й на минулому засіданні. І тоді постало питання про те, керуючись чим меняни будуть робити свій вибір? Саме для того, щоб кваліфіковано прийняти рішення, і ваш покірний слуга, і представники райдержадміністрації та районної ради на минулому засіданні запропонували Федору Фесюну зробити розрахунки та провести їх експертизу! І громадська рада прийняла таке рішення! На моє прохання перепитати у Федора Івановича, чи гарантовано він це зробить, останній їдко перепитав: «Ти чув, 1-го вересня? Це після серпня!». На жаль, обіцяне Федором Фесюном 1 вересня не настало ні після серпня, ні після жовтня.

Звертаюся за коментарем до першого заступника голови райдержадміністрації Володимира Василенка. Ми порадилися, каже, і прийняли рішення дати Федору Фесюну «зелене світло», не може райдержадміністрація йти проти пропозиції покращити обслуговування менян і здешевлення послуг. А якщо все закінчиться повним припиненням водопостачання та водовідведення? Питання дійсно дуже серйозне, продовжує коментувати Володимир Ульянович, і в такому разі Федір Фесюн за це серйозно відповідатиме.

Ні, думаю, що буде по іншому. Коли в Мені почне наставати катастрофа з водопостачанням, чорна дірка, що висмоктує сьогодні міській бюджет на створення та розвиток двох комунальних підприємств при міськраді, розростеться до неймовірних розмірів і почне втягувати в себе ресурси районного та обласного рівнів – ситуацію доведеться рятувати. Хто за це відповідатиме? Та ніхто, в нас же про людину судять за її намірами, а не результатами діяльності! Он, Ленін посеред площі стоїть, дітки квіти до підніжжя кладуть – результати його діяльності для України катастрофічні, проте, які гарні наміри мав!

Сьогодні ніхто не рахує та не оприлюднює даних про те, скільки вже бюджетних коштів витрачено на «покращення» водопостачання та водовідведення в Мені. Тарифи Федір Іванович, незважаючи на всі його обіцянки це не робити, затвердив такі, як і пропонував ЗАТ «Менський комунальник». Якщо на сьогодні додати до того, що населення безпосередньо сплачує за воду, витрати з бюджету на створення двох комунальних підприємств при міськраді, то за воду ми, завдячуючи Менській міськраді, платимо дійсно золотом. Втім, навіть більше, ніж золотом – незаасфальтованими вулицями, недостатністю контейнерів, відсутністю освітлення на більшості вулиць, відсутністю водогону за залізницею та за річкою.

Звісно, винен буде хтось, так як сьогодні. Не працює баня – винен Зима. Не вивозиться сміття – винне казначейство. Не очищується Бабка – винен “Мілкіленд” тощо. І взагалі, попередники працювали в ідеальних умовах, а от Федору Івановичу всі заважають!

Ось тепер і думаю, чому в людей все по-людськи – виникла ідея, прорахували, оцінили результат, прийняли рішення, реалізували і радіють покращенню. А у нас – виникла ідея, реалізували, жахнулися наслідкам і потім героїчними зусиллями намагаємося ліквідувати наслідки своєї ж нерозумності.

Порівняльна таблиця наявності ( відсутності) нормативно-технічної документації, обладнання та транспорту необхідного для здійснення діяльності з водопостачання та водовідведення (надана ТОВ «Менський комунальник»).

п/п

Назва нормативно-технічної документації, обладнання та транспорт

ТОВ

„ Менський комунальник”

         КП                                    „Менакомунпослуга”

1

Абонентська база та програма

наявна

відсутня

2

Дозвіл на спеціальне водокористування

наявний

відсутній

3

Ліцензія на водопостачання та водовідведення

наявна

відсутня

4

Спеціальний дозвіл на користування надрами

дія зупинена

відсутній

5

Нормативний розрахунок втрат

наявний

відсутній

6

Затверджений тариф на водопостачання та водовідведення

наявний

відсутній

7

Договір з СЕС на контроль якості води

наявний

відсутній

8

Екскаватор

наявний

наявний                                       (в розукомплектованому стані)

9

Рем.майстерня

наявна

наявна

(в розукомплектованому стані)

10

Асенізаційний автомобіль

наявний 2 шт.

наявний

(в розукомплектованому стані)

11

Трактор

наявний

наявний 2 шт.

12

Автомобіль самоскид

наявний

відсутній

13

Насоси для відкачування води

наявний 2 шт.

відсутній

14

Пересувний електрогенератор

наявний

відсутній

15

Зварювальний агрегат

наявний 3 шт.

наявний

16

Станочне обладнання

наявне 4 шт.

відсутнє

17

Запасні частини та матеріали для ліквідації аварій

наявні

відсутні

 

Коментарі закриті.