telefonniy_xuliganЧас від часу в Україні знову стали з’являтися повідомлення про замінування. На такі сигнали міліція реагує швидко та оперативно, адже справа стосується життя і здоров’я українців.

З початку року до органів внутрішніх справ надійшло понад 100 неправдивих повідомлень про замінування, з них кожне шосте – про замінування навчальних закладів, повідомляє Менський райвідділ УМВС України в Чернігівській області.

Події розгортаються завжди однаково: невідомий телефонує на номер екстреного виклику «102» і повідомляє про замінування навчального закладу, супермаркету, вокзалу тощо. Після загальної евакуації учнів та персоналу, вибухотехники ретельно перевіряють об’єкт. Співробітники ДАІ перекривають рух транспорту, дільничні, патрульні та «Беркут» очеплюють будівлю.

Ясна річ, ніякої вибухівки міліціонери не знаходять, бо її й не було. За фактом відкривається кримінальне провадження, триває пошук «жартівника», який у більшості випадків обов’язково встановлюється й несе заслужене покарання.

Міліція добре оснащена технічними засобами, які дозволяють вираховувати «мінерів» майже у 100% випадків. Мало того, що жартівникам доводиться оплачувати усі витрати на викриття хибних дзвінків, виїзди цілої бригади з числа представників правоохоронних органів та інших відомств, їх у обов’язковому порядку ще й карають за всією суворістю закону.

У цьому лише впродовж січня нинішнього року змогли пересвідчитися вісім таких «жартівників» із різних куточків України. Їм доведеться нести цілком реальне і суворе покарання за завідомо хибні повідомлення про «мінування».

Приміром, стаття 259 Кримінального кодексу  України  передбачає штраф або обмеження волі до п’яти років. Якщо ж комусь захочеться повторити кримінальний подвиг, то законодавством передбачено і позбавлення волі на строк до семи років.

Як свідчить статистика, за телефонну слухавку почасти хапаються і неповнолітні, які «мінують», здебільшого, школи. Усі повідомлення надійшли від хлопців віком від 10 до 16 років із їхніх мобільних телефонів або телефонів друзів.

Оскільки кримінальної відповідальності діти до настання певного віку не несуть, за «жарти» карають батьків. Законодавством передбачено штраф у понад 8 тисяч гривень.

Коментарі закриті.