Заступник директора ПП «Агро Перше Травня» Микола Зезуль.
У Менському районі – 109 240 гектарів земель сільськогосподарського призначення, з них – 71 000 гектарів ріллі. Хто ж її обробляє?

– Загальна кількість сільськогосподарських формувань, які працюють на Менщині, протягом поточного року практично не змінилася, – розповів “Нашому слову” заступник начальника управління агропромислового розвитку РДА Григорій Слобода. – У минулому році їх було 125, а зараз – 126. Проте деякі зміни все ж відбулися: ДП «Зернятко» (знаходиться в Жовтневому) очікує нового власника, на даний час – у процесі продажу. Також перестало існувати фермерське господарство «Хлібний дар» (розміщувалося поряд із райцентром). ЗАТ «Корпорація «Інтерагросистема» та ВАТ «Менське племпідприємство» реформувалися в ПрАТ (приватні акціонерні товариства). Також зареєстровано два нових фермерських господарства: «Велес-2010» – в Городищі та «Олан-1» – у Величківці. Частину березнянських земель з 2012 року орендує ТОВ «Південь – Північ», яке займається вирощуванням картоплі і прийшло до нас з Херсонської області. До речі, це товариство має намір розширити виробничі площі, уклавши договори оренди з жителями Ленінівки. ТОВ «Праця Стольне» потужно розвивають інвестори зі столиці.

Але найбільш істотні зміни відбулися в сільгосппідприємстві Феськівки та менському ПП «Агро Перше Травня». Від весни нинішього року у них новий власник – ТОВ «Мілкіленд Агро». Це структура великої молочної компанії «Мілкіленд» (до її складу входить і наш сиркомбінат), яка має забезпечувати компанію сировиною. Отже, мета всіх сільгоспвиробників, які їй належать (лише в Чернігівській області – більше десятка сільськогосподарських формувань), – це розвиток кормової бази та розширення поголів’я молочної череди. Керівником ТОВ «Феськівське» та ПП «Агро Перше Травня», об’єднаних єдиним власником, став Юрій Кот.

– Зараз планується розширення площ під кормову базу, – констатує заступник директора ПП «Агро Перше Травня» Микола Зезуль. – Збільшуємо посіви багаторічних і однорічних трав, кукурудзи. Залишиться і зернова група: пшениця, ячмінь, овес. Зараз у господарстві маємо 456 голів ВРХ, з них – 159 корів. Завезли 80 голів нетелів. До весни плануємо збільшити загальне поголів’я до шестисот голів, а за рік – до тисячі.

Коментарі закриті.