militsiaПротягом 2012 року на території Менського району зареєстровано 175 злочинів проти 274 в 2011 році.

Про це «Нашому слову» повідомила старший інспектор по роботі з населенням та громадськими формуваннями Менського райвідділу УМВС України в Чернігівській області Лариса Кулич.

З набранням чинності новим Кримінально-процесуальним кодексом України було зареєстровано 318 заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події. З них в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано 124 кримінальні правопорушення.

За минулий рік правоохоронці виявили 18 злочинів, пов’язаних з незаконним обігом наркотиків, у тому числі вісім випадків збуту наркотичної сировини.

З метою недопущення дитячої злочинності працівниками кримінальної міліції в справах дітей були проведені оперативно-профілактичні заходи. За 2012 рік не зареєстровано жодного злочину, скоєного неповнолітніми, тоді як у 2011 році таких правопорушень було 14.

Минулого року правоохоронцями викрито 12 злочинів у сфері економічної діяльності. За результатами прийнятих рішень на користь держави та громадян відшкодовано збитків на загальну суму до 200 тис. грн.

Дільничними інспекторами міліції увагу зосереджено, зокрема, на боротьбі з самогоноварінням, збутом підакцизних товарів (спирту). У 2012 році районним відділом міліції виявлено чотири факти збуту спирту, по яких порушено кримінальні справи. За незаконну діяльність на деяких жителів району органи суду наклали чималі штрафи. Наприклад, жительці Мени присуджено штраф в сумі 8000 грн., іншій мешканці міста – штраф в сумі 38 250 грн. Ще одну менянку засуджено до п’яти років позбавлення волі з іспитовим строком два роки.
Минулого року за розпивання спиртних напоїв у громадських місцях і появу в громадських місцях у п’яному вигляді складено 1093 протоколи, накладено штрафних санкцій на загальну суму 22 636 грн.

За виготовлення та зберігання самогону та апаратів для його виготовлення до адміністративної відповідальності притягнуто 76 осіб, накладено штрафних санкцій на загальну суму в 4 870 грн.

Раніше судимими особами у 2012 році скоєно 73 злочини. У порівнянні з 2011 роком рецедивна злочинність зменшилася на 36%.

Для зниження побутової злочинності працівниками міліції проводився широкий спектр профілактичних заходів, зокрема, роз’яснювальна робота в неблагополучних родинах, виступи в навчальних закладах тощо. За фактами насильства в сім’ї минулого року складено 52 адміністративні протоколи.

– Велику роль відіграють члени громадських формувань, що діють на території Макошинської та Березнянської селищних рад, Киселівської сільської ради, – зауважує Лариса Кулич. – Вони беруть участь в охороні громадського порядку у вихідні та святкові дні, здійснюють патрулювання населених пунктів, перевіряють місця відпочинку молоді, проводять профілактичні бесіди з молоддю. Члени формувань постійно допомагають дільничним інспекторам та в цілому райвідділу УМВС у вирішенні завдань, покладених на міліцію.

Коментарі закриті.