Аналіз скоєних в області правопорушень свідчить, що більшість з них вчинили особи в стані алкогольного сп’яніння. Здебільшого зловживають спиртним ті, хто не можуть працевлаштуватися та реалізувати себе. В результаті зникають цілі родини, які єдину розраду знайшли в оковитій. Крім того, пияки ризикують купити у самогонників смертельно небезпечну рідину з різноманітними домішками.

самогон1

За дорученням начальника Управління МВС в області на Чернігівщині проводиться оперативно-профілактичне відпрацювання, направлене на посилення роботи з протидії правопорушенням у сфері виготовлення та продажу міцних спиртних напоїв домашнього виробництва.

Завдяки вжитим профілактичним заходам з початку року дільничні інспектори міліції склали 3205 адміністративних протоколів.

самогон2

За виготовлення, зберігання самогону та апаратів для його вироблення (стаття 176 Кодексу України про адміністративні правопорушення) складено 1412 адміністративних протоколів. Санкція статті передбачає накладення штрафу від 51 до 170 гривень.

За придбання самогону та інших міцних спиртних напоїв домашнього вироблення (стаття 177 КУпАП) притягнуто до відповідальності 1793 громадян. Сума штрафу за ці дії складає від 17 до 85 гривень.

А з початку спецоперації дільничні інспектори міліції склали 1667 адміністративних протоколів, з них 708 — за виготовлення, зберігання самогону та апаратів для його вироблення, і 959 протоколів — за придбання самогону та інших міцних спиртних напоїв домашнього вироблення. З незаконного обігу вилучено близько 2,5 тонни самогону, 2 тонни закваски, 100 літрів спирту та 65 самогонних апаратів.

Зокрема, в ході відпрацювання Куликівського району дільничні інспектори міліції вилучили у жительки Дроздівки 30 літрів спирту, який вона розводила і продавала місцевим мешканцям. За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 204 Кримінального кодексу України (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів), що карається штрафом від 17000 до 34000 гривень. Спирт вилучено та направлено на дослідження, самогонний апарт знищено, а господарці доведеться сплатити штраф. Слідство триває.

Про підтримку громадянами подібних профілактичних заходів свідчать вдячні відгуки керівників сільських і селищних рад та простих селян. Міліція отримує масу листів і телефонних повідомлень, в яких висловлюють щиру вдячність працівникам міліції за те, що вони очищають міста і села від торгівців хмільним дурманом, закривають десятки «хмільних точок», які не давали спокійно жити багатьом добропорядним сім’ям.

Робота міліції, направлена на посилення протидії правопорушенням у сфері виготовлення та продажу міцних спиртних напоїв домашнього виробництва триває.

 

СЗГ УМВС України в Чернігівській області

Коментарі закриті.