Наприкінці липня цього року до чергової частини Менського райвідділу УМВС надійшло одразу три повідомлення про обкрадення торгових точок міста: невідомі зловмисники скоїли крадіжки товаро-матеріальних цінностей (в основному продуктів харчування та лікеро-горілчаних виробів) з приватного кіоску та двох магазинів на загальну суму понад шість тисяч гривень.

Дану інформацію одразу ж було занесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань та відкрито кримінальне провадження за ч.3 ст.185 «крадіжка з проникненням у житло чи інше приміщення», повідомляє СЗГ УМВС України в Чернігівській області.

Після проведення комплексу розшукових заходів шляхом реалізації оперативної інформації працівники кримінально міліції у справах дітей Менського райвідділу УМВС встановили, що невідомими злодюжками виявилися троє мешканців міста Мена, двоє з яких – неповнолітні.

В ході розслідування кримінального провадження також було з’ясовано, що 18-річний менянин, маючи потребу в грошах, вирішив піти на злочин. Щоб здобути кошти на виплату боргу, він підмовив своїх менших приятелів 17-ти та 15-ти років на скоєння крадіжки.

Так, в ночі 18 липні цього року ця трійка шляхом пошкодження кріплення навісного замка на вхідних дверях проникла до магазину звідки винесла товару на 1000 грн. Окрилені успіхом, неповнолітні злодюжки пішли до іншого об’єкта. Тієї ночі вони обікрали ще один магазин і кіоск.

Після встановлення та затримання крадіїв в ході розслідування кримінального провадження було виявлено ще один злочин – ст.304 кримінального кодексу України «втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність». Оскільки двоє товаришів 18-річного організатора крадіжок виявилися неповнолітніми – йому загрожує ще й відповідальність за ст.304, за що передбачено до п’яти років ув’язнення.

На сьогоднішній день всі фігуранти опитані та відпущені додому. Відкриті чотири кримінальні провадження: три за ч.3 ст.185 «крадіжка з проникненням у житло чи інше приміщення», що передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до шести років, та провадження за ст.304 «втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність» – карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Досудове розслідування триває.

Коментарі закриті.