міліціяПрацівники кримінальної міліції у справах дітей УМВС в Чернігівській області провели для одинадцятикласників семінар-тренінг «Що ми знаємо про наркотики».

Підлітковий вік є важливою стадією розвитку людини, коли юнаки прагнуть зменшити контроль з боку дорослих. Підлітки прагнуть стати більш незалежними, інтелектуально та емоційно стають більш свідомими.

Тож саме як до дорослих людей, здатних аналізувати життєві ситуації і приймати адекватні рішення, зверталися міліціонери.

Правоохоронці не нав’язували аудиторії своїх висновків, а м’яко підштовхували до них самих школярів. Це вкрай важливо, коли учні самі пояснювали одноліткам які невеселі перспективи чекають порушників закону та наркоманів.

Спочатку майбутні випускники, розділившись на три команди, малювали на ватманах своє бачення, як впливає на життя підлітка та його родини куріння, алкоголь та наркотики.

Пізніше відповіли на тести «що ви знаєте про шкоду наркотиків», а потім у ігровій формі обговорили відповіді у колективі. Підлітки прийшли до висновку, що вживання алкоголю і наркотиків завжди призводить до порушення закону, а це у свою чергу перекреслює сподівання на добре здоров’я, успішну кар’єру, сімейний затишок.

Також працівники міліції приділили значну увагу зовнішнім впливам з боку однолітків та старших товаришів, які в переважній більшості і є причиною першої сигарети чи першої склянки алкоголю. Підлітків вчили робити правильний вибір, а також гартували їх волю аби давати відсіч негативним впливам наркоманів та правопорушників, які втягують школярів у свої кола.

Саме неготовність протистояти таким викликам часто призводить до небажаних наслідків. Здоров’я, освіта, успішність є набагато кращими надбаннями, ніж бронхіт курильщика чи цироз печінки поціновувача алкоголю.

Уроки безпеки однозначно пішли підліткам на користь і зробили їх більш дорослими у питаннях правильного життєвого вибору. Це відзначають як самі педагоги, так і правоохоронці.

 СЗГ УМВС України в Чернігівській області

Коментарі закриті.