метеорВ середу, 19 лютого, деякі жителі нашої області спостерігали незвичне явище – яскрава куля, яка летіла у небі з великою швидкістю. В Інтернеті навіть з’явився запис з відеореєстратора в автомобілі, на якому видно цю кулю.

Відео знято біля Березни Менського району. У Березнянській селищній раді кажуть: метеор не бачили і ніяких розмов про нього не чули. А от у сусідньому Городищі його помітила 37 -річна Оксана Лепявко, яка працює касиром у сільраді.

– Ніколи в житті такого не бачила. тільки в кіно, – каже Оксана Миколаївна. – Метеор це чи якась комета, я не знаю. У половині 11 вечора я дивилася телевізор. Він стоїть біля вікна, тому я помітила, як на небі з’явилося щось яскраве. Підбігла до вікна, щоб розгледіти краще, і побачила: по небу летить яскрава біла куля з золотистим хвостом. Така гарна! Кілька секунд вона побула в небі і зникла. Я чула, що багато людей бачили її в Мені.

– Це однозначно був метеор, – пояснює викладач астрономії Чернігівського національного педагогічного університету ім.Т.Г.Шевченка Тетяна Богдан.

– Комети рухаються дуже повільно, а ось метеор пролітає за кілька секунд. У космосі дуже багато так званого «космічного сміття» і коли він потрапляє в атмосферу нашої планети, виникає таке явище: Метеор, який бачили в Менському районі, міг бути «космічним сміттям» або частиною супутника. Судячи з відео, він був невеликого розміру, тому не впав на землю, а згорів в атмосфері. До речі, в цей же день зі страшним гуркотом вибухнув метеор над Аргентиною. Є ймовірність, що ці метеори рухалися з одного місця, а потім змінили траєкторію руху. Взагалі, ці явища не можна назвати рідкісними , оскільки метеори пролітають досить часто, а от падають на Землю рідко. На Чернігівщині метеорит вагою 6 кілограмів впав в 1995 році , Це було в селі Галков Ріпкинського району.

Наталія Федосенко, “Гарт” №9 (2658) від 27 лютого 2014

Коментарі закриті.