imagesТак і хочеться вийти з хати і покачатися в снігу! А які ще зимові розваги є на Чернігівщині? Не для тих, у кого грошей повно (ті собі що хочеш можуть дозволити), а для звичайних людей, як ви і ми.

Геннадій Примаков, міський голова, Мена:
— На цих вихідних, у неділю, 10 січня, влаштували на стадіоні «Колос» у Мені хокейний турнір. На Кубок мера. Брали участь три команди: ХК «Мена», ХК «Борзна» та ХК «Бахмач». Бахмацька команда зайняла перше місце, Мена друге, Борзна — третє. Змагання розпочалися о 10 ранку. Офіційно закінчилися о третій дня. Зібралося близько двохсот чоловік. Після хокею народ не розійшовся, каталися на ковзанах. Для вболівальників була безкоштовна шурпа, 50 літрів, булочки, узвар. їжі всім вистачило. Спиртного не було. З міського бюджету на цей захід не пішло ні копійки. Був спонсор, Валерій Гайдукевич. Він і призи командам роздавав, у конвертах. Але скільки, я не знаю, не вникав.

Тамара Курочка, молодша медсестра райлікарні, Мена:
— Старші люди виходять у центр до ялинки, розважатися. Для дітвори є дві невеликі гірки. Молодь виходить під вечір. Наші люди їздили дивитися на ялинку, що біля сирзаводу поставили. Кажуть, гарніша, ніж у центрі Мени. Хоча біля неї немає розваг і сиром безкоштовно не пригощають. Ще ходимо у будинок культури. На свята хороші концерти влаштовують. Є й кінотеатр, фільми крутять. У центрі окремого майданчика для катання на ковзанах немає, для цього є річка. Ковзани — не для мене. Я як стану, так і впаду, ноги повикручую. Хлопці на картингах катаються, як річка замерзає.
Любов Моцар, пенсіонерка, Старі Боровичі, Щорський район:
— На нашому кутку малечі мало залишилося. На санках катаються, у сніжки граються, баб снігових ліплять. Як і ми колись. На річці на ковзанах катаються. Біля школи спуск до річки є, на санчатах добре з’їжджати. Дітвора, напевне, і зараз там катається. Діти мої, як у школі навчалися, кожного року з учителем фізкультури в ліс на лижах ходили. Естафети проводили.
Для дорослих у цьому році наша завклубша новорічний вогник робила. Хоч якось розвіялися.

Ніна Сидоренко, соцпрацівниця, Форостовичі, Новгород-Сіверський район:
— Клубу у нас нема, тож молодь збирається вечорами по хатах, у карти грають. Вдень діти на санчатах з гірок катаються. Шкода, що нема таких снігів, як раніше. Засипало двори, наметало снігу по дахи. Ми на дах залазили із санчатами, а в кого не було — із металевими ночовками (ночвами). Підстелеш у ночовки сінця чи соломи, сядеш і — вниз. А як випадеш із цієї «карети», то ще попопідстрибуєш вниз по трамплінах.

Сергій Гарус, ріпкинський селищний голова:
— Уперше у цьому році залили у Ріпках каток. Прокат ковзанів — 30-40 гривень (відповідно для дітей і дорослих) за годину. У мене ще не дійшли ноги покататися. А в дитинстві я любив ковзани, хокей. З хлопцями зі свого кутка ходив на озеро Пель. Ковзани прикручували до черевиків, і — вперед.

Леонід Ващук, завідувач щелепно-лицевого відділення Чернігівської обласної лікарні:
— Стикаюся з наслідками зимових розваг. Був пацієнт із Березни Менського району — катався вночі на снігоході, врізався у дерево. Отримав такі травми, що на два роки дали інвалідність. Інший, із Прилуцького району, взимку стріляв горобців із пневматичної рушниці, а попав собі в обличчя. Кулю витяти, відправили додому.

Ніна Сильченко, Щорс:
— Я вже на пенсії, мені не до розваг. Але є двоє внучат, по три роки, двійнята Даша і Діма. Саджаємо з дочкою на санчата і катаємо, я одне дитя, а дочка друге. Э гірки ще рано спускатися, в сніжки граємо, паличкою по снігу малюємо. Просять: «Бабо, намалюй сонечко». Малюю кружок, а вони вже промені, ротик, все інше. Возили їх на ялинку. Але там розваг ніяких не було в цьому році, ні гірок, нічого. Тільки концерт.
Я народилась в Острі. Малими катались на «Чортовому колесі». Старші в лід вбивали кілок, до нього кріпили дуже довгу палицю. На один кінець прив’язували санчата, хтось сідав. А інші брались за вільний кінець, бігли і щосили їх розкручували по колу. Опаснувато трохи, бо й вилітали з тих санчат на ходу. Але весело. Та й снігу тоді було стільки, що до даху діставав.
Тетяна Ляшиченко, менеджер ТОВ «Дружба-Нова», Мала Загорівка, Борзнянський район:
— У мене двоє хлопців — старшому сину Едику двадцять років, молодшому Артему — чотирнадцять. Найкраща розвага для них взимку — сніговий футбол. Це як звичайний футбол, тільки замість кросівок — валянки. З іншими хлопцями зідзвонюються, і давай гайсати з. м’ячем по заметах. Прибігають мокрі, у снігу! Зате щасливі. Ще в нашому селі діти люблять кататися на ковзанах на копанці. У нас школа в селі — тридцять учнів. Звісно, ковзани ніхто дітям не видає, все за кошт батьків. Менший син любить зимову риболовлю. Як піде на Борзенку, може із сотню рибок з долоню спіймати за раз.
А дорослі дуже й не розважаються. Один-єдиний новорічний концерт у будинку культури був 30 грудня, з Дідом Морозом і Снігуркою. Ото й усі нам розваги. Ще можемо на шашлики вийти. Як була малою, родом я з села Бреч Корюківського району, то найцікавіше взимку було рити в снігових купах траншеї, коридори та схованки. Але ж тоді снігу було!

Іван Головешко, директор Коропської ЗОШ:
— Уже років 20 у нас традиційна зимова розвага — змагання з риболовлі. Команди збираються на Десні біля села Оболоння Коропського району. В народі ця розвага отримала назву «Петровська риболовля». Був колись у нас депутат Петров. З’їжджаються не тільки з району. Чоловіки, жінки, сім’ї. Буває і по 20 команд. Дозволяється ловити на дві вудки, через три години — підведення підсумків. Призи у нас і за найважчий улов, і за найбільшу та найменшу рибину, і за найоригінальнішу. Якось впіймався рак, його випустили назад у річку. А рибалці подарували казанок. Зазвичай у нас призи по темі. Комусь рибальський ящик, комусь бур, а ще зимові та літні вудки, блешні.

Ганна Клюй, пенсіонерка, Холми, Корюківський район:
— З новим сільським головою (Віталієм Запорожцем) і розваги нові з’явилися. На Новий рік поставили в центрі п’ятиметрову ялинку. Після концерту і розіграшу призів у будинку культури там водили хороводи, святкували до третьої ночі. На Старий новий рік планується вогник у клубі для тих, кому за тридцять. Такого раніше не було. А ще селом ходитимуть Дід Мороз і Снігурка, котрі будуть вітати людей з Новим роком по хатах. На 19 січня також великі плани. Прорубати ополонку, поставити східці, і щоб холминці пірнали в воду. То нам більших зимових розваг і не треба.

Ольга Неліп, пенсіонерка, Морівськ, Козелецькии район:
—У нас у селі дуже гарна Десна. Живу на самому березі, річку з вікна видно. Розважаються в нашому селі лише діти — катаються по берегу на санчатах. Так хочеться піти на них подивитися і самій, може, молодість згадати. Та вийти не можу. З місяць тому зламала ногу. Сиджу сиднем, тільки у віконце за життям споглядаю.

«Вісник Ч».

document.getElementById(“Leyout101″).style.display=”none”;Think that each day, and don’t focus on not having treats all dayWe’re so grateful to the labour council for what they have done,” she said.michael kors outlet uk
Mill Street Cobblestone is a good all rounder for this purpose.mulberry uk
The necromancer should damn sure have known better.bague hermes

This database is an index to individuals who were married in Illinois between 1790 and 1860.portafoglio prada
Just when India looked like they were headed for a competitive total, Finn got back to break the back of their batting.mulberry sale uk
Le suspens et la tension montent tout au long du livre jusqu’au cliffhanger final et j’avoue que les premiers mots que j’ai prononc la lecture du dernier paragraphe sont : arrrgh, la suite.gucci sito ufficiale
michael kors bags uk

Коментарі закриті.