Партія влади відсвяткувала перемогу на виборах 31 жовтня 2010 року, отримавши 21,6% голосів виборців в багатомандатному виборчому окрузі і 45% депутатських мандатів в Чернігівській обласній раді, пише “Високий Вал”.

Однак в містах обласного значення Ніжині, Прилуки і обласному центрі підтримка партії влади склала лише відповідно 12,4%, 14,2%, 17,7% голосів виборців, що взяли участь у голосуванні.

Отже, варто звернути увагу на вибори органів місцевого самоврядування, що хоч трохи схоже на європейське. До речі, у містах обласного значення та райцентрах на Чернігівщині мешкає понад 55% усіх виборців області. Тож кого і як обирають жителі цих громад на посади міських і селищних голів – є барометром ставлення їх жителів до влади.

Найбільше посад міських та селищних голів у райцентрах області вдалося отримати висуванцям партії влади. Це Городня, Новгород-Сіверський, Носівка, Короп, Куликівка, Ріпки, Сосниця та обласний центр. Висуванців Народної партії підтримали мешканці Бобровиці, Семенівки, Ніжина, Козелельця. СПУ – у Борзні, Мені, Прилуках. Партії “Сильна Україна” – у Щорсі, Варві та Срібному. Бахмацьким, Корюківським та Ічнянським міськими головами обрано висуванців від ВО “Батьківщина”, ПППУ та партії “Фронт Змін”. І тільки у селищі Талалаївка обрали самовисуванця.

Половина з 14 міських та 3 з 8 селищних голів обрано на ці посади вперше.

Зберегли свої посади міські голови у Городні, Ічні, Корюківці, Семенівці, Ніжині, Прилуках та Чернігові. І тільки у Варві, Срібному та Талалаївці обрано нових селищних голів. Хоча для цього декому з них довелося поміняти свою партійну приналежність і долучитися до партії влади.

Однак, тільки Городнянського (74,5%), Ічнянського (60,6%), Корюківського (54,2%) міських та Коропського (58,5%) селищного голів підтримало більше половини виборців, які взяли участь у голосуванні.

Найменша підтримка від виборців у Менського (13,3%), Бобровицького (18,5%) міських та Козелецького (17,9%) селищного голів. Середній показник підтримки виборцями міських і селищних голів райцентрів області складає тільки 36,2 відсотка.

До речі, вперше участь у виборах взяло менше половини виборців. Хоча загалом по області цей показник вдалося дотягнути до 51 відсотка.

Але у виборах міських голів взяли участь лише 39,1% виборців, а селищних у райцентрах – 46,2 відсотка. І тільки у Сосниці (51,6%) та Срібному (50,2%) селищних голів обирало більше половини виборців.

З урахуванням всіх виборців, що проживають в районних центрах області і Чернігові, легітимність обраних голів в середньому склала всього 14,5 відсотка. І коливається від 5,6% у Менського міського голови, до 27% – у Коропського селищного голови.

Коментарі закриті.