Мабуть, багатьом читачам «Нашого слова» відома назва російської групи «Любе», а от при згадуванні гуртів «Аліса», «Кіпєлов», «Арія», Metallica, Sepultura, U.D.O, Apocalyptica очі загоряються лише у справжніх меломанів. Менянин Володимир Донець бачив виступи цих музичних «монстрів» на власні очі, загалом побував більш як на 20 концертах всесвітньо відомих виконавців.

Donets_MetallicaВолодимир Донець із кращим армійським другом Олексієм не бачився 18 років. Зустрілися товариші на концерті «Металіки» у Москві. Фото з особистого архіву Володимира Донця.

Почалося з Кузьміна

– Уперше я потрапив на живий виступ на великому концертному майданчику у 1991 році, – пригадує Володимир. – Я тоді служив в армії в Пітері. У палаці спорту «Ювілейний» виступав Володимир Кузьмін. До речі, у тому ж «Ювілейному» кілька місяців потому застрелили відомого співака Ігоря Талькова.

Виступ Кузьміна та групи «Динамік» мене дуже вразили – звук, світло, енергетика артиста та натовпу глядачів. З тих пір я «захворів» живою музикою. Щоправда, наступного разу на улюблене видовище мені вдалося потрапити не скоро.

Спасибі друзям

У 2003 році Володимира запросив приїхати до Києва друг – приїжджала група «Арія». Але з багатьох причин поїхати тоді він не зміг. Незабаром все ж пощастило: потрапив у столиці на концерт U.D.O. Яскраве шоу тривало дві з половиною години, але пройшло на одному диханні.

– Вражень була маса! Я такий вдячний друзям, які тоді мене повели на концерт і запрошують зараз, – щиро радіє Володимир. – А на «Арію» я пізніше потрапив, чесно кажучи, виступ «Кіпєлова» мене вразив більше.

Найбільше квітів – у Сталіна

Одним із найяскравіших вражень для Володимира Донця стала поїздка до Москви на концерт групи Metallica. Окрім музичної події, чимало емоцій викликала і сама столиця Росії. Захопило дух від Червоної площі – от де краса та розмах! Цікаво, що найбільше квітів було на могилі Сталіна.

– На Червоній площі просто відчуваєш подих історії, – ділиться враженнями Володимир. – Бачити відомі місця по телевізору то одне, а пройтися, скажімо, по Арбату – зовсім інше. Так само і з концертами: хто жодного разу не був, навряд чи зрозуміє, в чому тут сіль.

На грип начхали

Їздив Володя на концерт до нашої столиці навіть під час пандемії свинячого грипу. Взяв із собою лимонів, часнику, цибулі, банку меду та трохи «пального». Під таким захистом до людини із гарним настроєм жодна зараза не причепиться.

– Ми з друзями вирішили: чхати на грип, будемо відриватися. Тоді у Київ приїздив шведський гурт In Flames – добряче піддали жару.

– Багатьох цікавить фінансовий бік таких подорожей, – каже Володимир Донець. – Одразу скажу, сума, потрібна для поїздки, на порядок менша, ніж всі уявляють. Якщо менше пити пива, а більше працювати й економити, до здійснення своєї мрії може наблизитися практично кожен. «Важкою» музикою я захоплююсь вже років 25, пам’ятаю, як у юності ми з друзями обмінювалися касетами «МК-60» із записами улюблених рокерів Helloween чи Accept. Якби мені тоді сказали, що колись побачу виступи кумирів наживо, – нізащо не повірив би!

Коментарі закриті.