Меняни просять навести порядок у нічному закладі
І такі кафе бувають…

Жителі міської вулиці 8-го Березня вже більше місяця волають про допомогу і благають, аби припинило існування кафе, котре, на їхнє переконання, відкрите незаконно.

Доведені до відчаю

Кілька тижнів тому на наш запит заступник міського голови Юрій Стальниченко поінформував, що знає про цю ситуацію. І що спеціально створена комісія розслідує, чи має власник кафе відповідні дозволи.

Однак час плине, а жити людям легше не стало. Тож вони звернулися з відкритим листом, під яким стоять численні підписи. Ось його зміст:

«Шановні товариші керівники і депутати! Звертаються до вас жителі вулиці 8-го Березня, що в Мені.
Віднедавна наше життя перетворилося на справжнє пекло. На нашій вулиці з’явилося кафе. У жодному разі ми не є противниками підприємницької ініціативи, не відкидаємо право молоді на дозвілля. Але те, що відбувається поряд із нашими садибами, – жахливо.

Лягаємо спати під гупання музики і п’яні вигуки, затуляємо собі і дітям вуха ватою, щоб не чути вереску дівиць і автомобільних гальм. Машини із постійними відвідувачами заїжджають прямо на тротуар.

Шанувальники веселих нічних розваг перетворюють на смітник подвір’я найближчих будинків, а паркани і оточуючу територію використовують як туалет. Адже у так званого кафе навіть вбиральні немає.

Щоночі – галас і розбірки. На зауваження лунають погрози. Кілька разів уранці знаходили під парканами сплячих молодих осіб, на вигляд шкільного віку. А у нас діти, старики, то ви можете уявити наше «веселе» життя?

Ми зверталися зі своєю бідою до кого тільки можна: до посадових осіб, правоохоронних органів. Але на звернення так ніхто і не відповів. Із газети знаємо, що створено комісію по розгляду цього питання, а кафе не має жодного дозволу, щоб працювати. Але проходять тижні, а нічого так і не змінилося».

Складено протокол

Із цим листом «Наше слово» знову звернулося до міськради.

– Створена для вивчення цієї проблеми комісія, до складу якої увійшли представники пожежної служби, санепідемстанції, правоохоронних органів, податкової інспекції, депутатів та представників самої міської ради, провела чималу роботу, – запевняє Юрій Стальниченко. – Були розіслані запити, проведені перевірки. Знаю, що пожежники склали протокол щодо порушень і притягли господаря нелегального закладу до адміністративної відповідальності. Санстанція якихось покарань застосувати не може. Остаточно крапку у цій справі поставлять правоохоронці.

Міськрада отримала офіційного листа з міліції, у якому, зокрема, йдеться про таке: «Як вказує у своєму поясненні опитана громадянка Коноваленко Л.О., вона є приватним підприємцем, який знаходиться на спрощеній системі оподаткування. Та, відповідно до чинного законодавства, має право здійснювати підприємницьку діяльність без погодження з органами місцевого самоврядування. На даний час у вказаному приміщенні здійснюється реалізація безалкогольних напоїв та пива, продуктів харчування в упаковках виробника. Реалізація тютюнових виробів та горілчаних напоїв, за її словами, не проводиться.
Також остання додає, що на даний час її чоловік, громадянин Коноваленко Д.О., у даному приміщенні здійснює поточний ремонт у різний час доби, у тому числі й пізно ввечері.

Опитаний у ході проведення перевірки громадянин Коноваленко Д.О. вказані вище обставини підтверджує, а також додає, що дійсно він робить поточний ремонт у даному приміщенні, а також інколи відпочиває у ньому з друзями і, можливо, іноді занадто гучно вмикає музику. Як вказує останній, особисто до нього ніхто з приводу занадто гучної музики не звертався».

Правоохоронці патрулюватимуть

Начальник райвідділу УМВС України в Чернігівській області Юрій Білик пояснив газеті, що перевірка законності факту діяльності нелегального закладу й досі триває, не усе так просто у цій справі. Адже приміщення, про яке йдеться, передане його власником в оренду жительці Мени Ларисі Коноваленко, що підтверджують відповідні документи. У цієї жінки також є свідоцтво про реєстрацію її як приватного підприємця. Але дозволу від міської ради немає, дозволу на реалізацію спиртних напоїв – також.

– Розбиратимемося далі, – запевняє Юрій Анатолійович. – Але вже зараз ми наведемо лад на цій вулиці. У вечірній час там будуть патрулювати правоохоронці, слідкуватимуть за дотриманням громадського порядку. Господар будівлі твердить, що то у нього часто друзі бувають, святкують. Однак у будь-якому разі після 23-ї години у житловій зоні повинна бути тиша.

Коментарі закриті.