У суботу 36 учасників туру вихідного дня вирушили до урочища Коровель біля села Шестовиця Чернігівського району, де вже в 12-й раз проходив Міжнародний фестиваль слов’яно-варязької культури та історичного фехтування «Коровель-2012».

Про це повідомив організатор поїздки – центр культури та дозвілля молоді.

Неповторна атмосфера фестивалю створюється і костюмами його учасників, і змаганнями, і музикою, і побутом, і розміреність всього розпорядку. Немає сучасного шаленого темпу життя, час плине розмірено і поволі. Скрізь ходять люди в одязі 9 – 13 століть: правила для учасників фестивалю вимагають мати комплект одягу, характерний для обраного періоду, регіону і соціального статусу (в сучасному вбранні – то гості фестивалю). Біля наметів здіймався димок від багать: там готувалася їжа в глиняному посуді (речі сучасного побуту на фестиваль привозити забороняється). Щоправда, тут же, на території табору, розгорнулися звичні нашому оку намети із знайомим нам продовольчим асортиментом.

В програмі цього дня були фінальні поєдинки на мечах, групові бої (бугурти), змагання лучників, конкурс костюмів. Учасники були екіпіровані у відповідні обладунки, які, крім відповідності стилю епохи, повинні забезпечувати достатній захист кожного бійця. Такий обладунок доволі важкий: не менше 30 кг. Бажаючі могли сфотографуватися, одягнувши на себе частину обладунку, і переконатися, що навіть стояти в ньому нелегко, а що вже битися…

Йшла торгівля виробами, що відповідали епосі Київської Русі: хутрами, головними уборами, взуттям, ременями, тканими і плетеними поясками, гаманцями, сумочками, намистом, браслетами та іншими жіночими і чоловічими прикрасами, амулетами і т.д. Неподалік в лісочку розкинувся табір справжніх археологів. Тут уже котрий рік поспіль йдуть розкопки одного з найбільших в Європі поселень вікінгів.

Коментарі закриті.