derevРЕМівці обрізали дерева. Жителі вулиці Миру, що в Мені, обурилися. А мешканці Березни хочуть знати, хто дозволив спиляти тополі на селищному стадіоні.

«Я цю яблуню 40 років ростила!»

Представників міської ради та КП «Менакомунгосп» меняни зустріли з обуренням:

– Яке вони мали право таке робити?! Он подивіться, на що перетворили наші дерева? Голі стовбури стоять!

– Як повернув свою стрілу їхній кран у бік мого двору, так і зрізав одразу дві гілляки, – каже Параска Васильченко (мова йде про автопідйомник – авт.). – А вони ж ніяким дротам не заважали. Кажуть, що так треба. Так яке нам діло, нащо нівечити дерево? Я й сама гілки регулярно обрізаю, але ж акуратно. А вони що наробили? Я цю яблуню сорок років ростила!

– Скільки живемо тут – вік такого РЕМ­івці не робили, – підтримує її Любов Крук. – Акуратно обрізали, потроху. А тут наїхали, бач, давай гілляки шматувати. Я їм кажу, щоб не робили того, так куди там, регочуть там, у люльці нагорі. Ще завзятіше давай пиляти. Он у сусіда горіх порізали страшенно. Ні совісті, ні сорому.

І отак скаржилися півгодини під дощем.

Вже коли виговорилися:

– Ми розуміємо, що міськрада до цього не причетна, та куди скаржитися? В адміністрації до вас направили. Спасибі, що приїхали. Нашим деревам уже не поможеш, то хай другим людям такого не роблять!

– Але ж ви розумієте, що енергетики діяли за інструкцією, – заспокоюють натовп заступник міського голови Юрій Стальниченко та керівник КП «Менакомунпослуга» Олександр Сидоренко. – Якщо чесно, то вони навіть недостатньо пообрізали. Он, дивіться, на підводі до будинку дроти фактично закриті гілками. Не дай Боже, закоротить. Може статися лихо.

На городі дерева садіть

Директор Менського району електричних мереж Роман Гамениця коментує:

– Енергетики діють у рамках закону, відповідно до вимог Міністерства палива та енергетики, постанов Кабміну.

Роман Миколайович показує документи. Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії вимагає: «…Громадяни, яким надано у власність, постійне або тимчасове користування земельні ділянки, де знаходяться об’єкти електричних мереж, зобов’язані вживати належні заходи зі збереження зазначених об’єктів (своєчасно забезпечувати нагляд за деревами, не допускати наближення гілок до проводів повітряних ліній, зрізати дерева, які загрожують повітряним лініям)».

У постанові Кабінету міністрів №1357 «Правила користування електричною енергією для населення» йдеться про таке: «Споживачі зобов’язані не перешкоджати обрізуванню гілок дерев, які ростуть на території, що їм належить, для забезпечення відстані не менше одного метра від проводів повітряної лінії електромережі напругою 0,4 кВ та на відстані два метра для електричних ліній напругою 10 кВ».

– Отож, якщо самі не хочуть доглядати за власними деревами, то хоч нехай не заважають, – продовжує начальник РЕМ. – Адже за вологої вітряної погоди може статися біда. Уночі заплутаються гілки у проводах, відключиться струм – хто поганий буде? Про графік обпилювання ми заздалегідь повідомили населенню, розмістили в газеті інформацію. Хто з господарів хотів, сам свої дерева обрізав. А решта нехай енергетикам не заважають. Бо такі вимоги. І не можемо ми з ножівкою ходити, район же великий.

– А те, що скаржаться на мене, навіть батькам бруд ллють – то я вже звик, хоч і неприємно, – зізнається Роман Гамениця. – Свою роботу виконуватиму як слід. Народ у нас такий – готовий лаятися, навіть під колеса підйомника лягають. Було, у Данилівці дерево так заросло, що проводів у його кроні й не видно, а дід уперся і все тут. Мовляв, не дам пиляти. Улігся й лежить під деревом. Довелося мені їхати. А в Куковичах ще один господар не давав горіх обрізувати. Не розумів, що поліз би в сиру погоду по горіхи – могло вбити напругою. Хочете, щоб дерева не обпилювали, – садіть їх хоч на городі.

Гроші підуть на благоустрій

Тим часом жителі Березни поскаржилися, що на селищному стадіоні попиляно тополі. За словами селищного голови Володимира Павленка, дерева були спиляні відповідно до програми благоустрою стадіону.

Ще у березні минулого року голова комітету з розвит­ку спорту в селищі Валерій Свєчніков звернувся із заявою про надання дозволу на спилювання дерев. На засіданні виконкому селищної ради це питання було розглянуте, погоджене зі службою екології. На наступному засіданні виконкому дозвіл було надано.

На сесії селищної ради у травні прийняте рішення про продаж дерев на корені, а отримані кошти будуть направлені на благоустрій стадіону. 7 300 гривень нині знаходяться на спецрахунку селищної ради і будуть витрачені за призначенням.

Коментарі закриті.