Меняни дискутують, кого поставити на місце ЛенінаПам’ятник Леніну у нашому місті перестав існувати. Але ж порожній постамент – центру не прикраса. Пропозицій та претендентів на спорожніле місце багато. А зараз це – тимчасовий знак пам’яті загиблим під час революції Гідності.

«Золотих чобіт» нема

Від зваленої фігури Володимира Ілліча залишалися на постаменті фрагменти ніг та черевики. Здалеку блискучі залишки дійсно нагадували рекламу якоїсь дивної взувачки. «Ленін пішов, а чоботи залишив», – жартували меняни.

Наразі ці залишки прибрано. На лицьовому боці постаменту небайдужі меняни із фото загиблих на Майдані зробили хрест, біля підніжжя – живі квіти, вінок з траурною стрічкою та лампади.

На верхівці постаменту житель міста Віталій Блецко створив композицію із символів барикадних боїв: автомобільні покришки, пляшка з «коктейлем Молотова», металева каска. А нагорі майорить символ української державності – жовто-блакитний прапор. Так виник тимчасовий пам’ятний знак Героям Небесної Сотні.

Про картоплю, заповіді та Шевченка

Про те, хто або що має замінити вождя світового пролетаріату на центральній площі міста меняни говорять багато. І думки найрізноманітніші.

Одні пропонують встановити фігуру чи погруддя Тараса Шевченка, інші кажуть про герб міста. Деякі віддають перевагу пам’ятнику комусь із видатних земляків, адже  Менщина народжувала письменників і вчених, кобзарів і воїнів. Є навіть бажаючі повернути на звичне місце Володимира Ілліча.

Існують і досить оригінальні пропозиції: встановити пам’ятний знак картоплі, адже Менщина здавна вирощувала багато крохмалистої. Або переобладнати постамент і викарбувати на ньому 10 Заповідей Божих, як постійне нагадування про суєтність життя та особисту відповідальність.

Коментарі закриті.